معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 404817
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
در همايش تعاون و توليد ملي مطرح شد:
در حوزه توليد مكانيزم تشويقي نداريم
معاون وزير تعاون ، كار و رفاه اجتماعي عدم فرهنگ سازي مناسب براي استفاده از كالاي داخلي و وجود قوانين دست و پا گير را از چالشهاي پيش روي توليد داخلي دانست.

غلامحسين حسيني نيا در همايش تعاون و توليد ملي كه از سوي اتحاديه سراسري تعاوني‌هاي توليدي سراسر كشور برگزار شد افزود: عدم وجود مكانيزم‌هاي تشويقي افزايش توليد و عدم وجود نگرش رقابتي از ديگر مشكلات توليد كشور است.

وي با تاكيد بر جذب سرمايه‌هاي سرگردان مردمي به سمت توليد و بخش تعاون از تدوين بسته حمايتي تعاوني‌ها با پشتيباني وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعي خبر داد و اضافه كرد: اتحاديه‌ها و تشكل‌ها ركن ركين تعاوني هاهستند و ما نيز در فضاي خوب ايجاد شده در نقش حمايتگر و تسهل كننده خواهيم بود.

در اين مراسم همچنين مدير عامل بانك توسعه تعادن با تاكيد بر توسعه به همراه عدالت گفت: برون رفت اقتصادهاي دنيا از بحران تعاوني‌ها هستند چراكه در بحران‌ها كمتر آسيب مي‌بينند.


در همایش تعاون و تولید ملی مطرح شد:
در حوزه تولید مکانیزم تشویقی نداریم
 
معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی عدم فرهنگ سازی مناسب برای استفاده از کالای داخلی و وجود قوانین دست و پا گیر را از چالشهای پیش روی تولید داخلی دانست.

غلامحسین حسینی نیا در همایش تعاون و تولید ملی که از سوی اتحادیه سراسری تعاونی‌های تولیدی سراسر کشور برگزار شد افزود: عدم وجود مکانیزم‌های تشویقی افزایش تولید و عدم وجود نگرش رقابتی از دیگر مشکلات تولید کشور است.

وی با تاکید بر جذب سرمایه‌های سرگردان مردمی به سمت تولید و بخش تعاون از تدوین بسته حمایتی تعاونی‌ها با پشتیبانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی خبر داد و اضافه کرد: اتحادیه‌ها و تشکل‌ها رکن رکین تعاونی هاهستند و ما نیز در فضای خوب ایجاد شده در نقش حمایتگر و تسهل کننده خواهیم بود.

در این مراسم همچنین مدیر عامل بانک توسعه تعادن با تاکید بر توسعه به همراه عدالت گفت: برون رفت اقتصادهای دنیا از بحران تعاونی‌ها هستند چراکه در بحران‌ها کمتر آسیب می‌بینند.

ما شاء اله عظیمی افزود: اگر قرار است کشور‌ها اقتصادشان را به عدالت و استقلال نزدیک کنند بحرانهای گذرایی خواهند داشت. و در مدل بحرانهایی که تامنون پیش آمده اقتصادهای جدید ظاهر می‌شوند. وی با بلیان سهم ۷ تا ۸ درصدی تعاون از اقتصاد کشور بر افزایش این سهم تاکید کرد.

عظیمی همچنین از قرار داد عاملیت یک میلیارد دلاری بانک توسعه تعاون با صندوق توسعه ملی خبر داد و افزود: این بانک بنا را بر اتحادیه محوری دارد و در خدمت تولید و تعاون کشور است.

دبیر کل اتاق تعاون دیگر سخنران این نشست به مشکلات تعاون گران با دو عامل بیرونی و درونی اشاره کرد و گفت: عدم ایفای تکالیف دولت در حمایت از تولید در بدنه پایینی دولت و عدم تعامل بانک مرکزی، بانک‌ها و موسسات مالی در تخصیص اعتبارات مالی و ارزی و بدهی‌های بنگاه‌ها و بخشش جرایم از مشکلات این بخش است چراکه بخشنامه‌های غیر کار‌شناسانه بانک مرکزی باعث قفل شدن نقدینگی و بی‌انگیزگی تولید کنندگان می‌شود.

پاک بین تصریح کرد: عدم تخصیص تسهیلات به بنگاههایی که بدهی معوق دارند با شرایط تحریم و نوسانات نرخ ارز مشکلات مضاعفی را به وجود آورده.

دبیر کل اتاق تعاون افزود: عدم تسویه بدهی‌های دولتی و بنگاههای وابسته به دولت به پیمانکاران تولیدی، اصلاح ساختار بنگاههای اقتصادی با وضعیت جدید قیمت حاملهای انرژی، به روز نمودن تکنولوژی، و توجه به بهره وری در حوزه تولید و مخصوصا تعاونی‌ها باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: از ۸ درصد رشد اقتصادی پیش بینی شده باید ۵/۲ درصد از بهره وری حداکثری از ظرفیتهای تولید باشد که فقط نیم درصد از این رقم محقق شد.

وی جلوگیری از هدر رفت انرژی و سرمایه، تعامل بخش آکادمیک با تعاون گران، جایگزینی نیروهای ایستا با نیروهای جوان و متخصص، اموزش ایجاد تخصص بریا مدیران تولید و ایجاد انگیزه و خود باوری عمومی با شعار ما می‌تواینیم برای رسیدن به خود کفایی ملی توسط اساتید، اصحاب رسانه، دولتمردان، علما و تعاون گران را از راههای مهم دستیابی به شعار امسال عنوان کرد.

 

 

چهارشنبه بیست و دوم 6 1391 5:30 بعد از ظهر
X