معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 404812
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
اين بيلبوردهاي تبليغاتي از كدام توليد حمايت مي‌كند؟
نگاهي به بيلبوردهاي شهري كه با مجوز شهرداري تهران نصب شده است مبين اين موضوع است نه تنها عزمي براي حمايت از توليد ملي وجود ندارد بلكه همچنان تبليغات كالاهاي خارجي درو وديوار اين شهر را مزين كرده است. ظاهرا اراده‌اي وجود دارد تا مردم براي خريد كالاهاي خارجي ترغيب كند.

رضا كيميايي-  حمايت از توليد داخلي نه به عنوان يك وظيفه سازماني و تنها در يك ارگان بلكه به عنوان يك وظيفه ملي بايد با هماهنگي و هارموني مناسب در همه اركان نظام دنبال شود.

در بحران اخير مالي در اروپا و آمريكا، كشورهايي همچون آمريكا و اروپا نيز تلاش كردند تا با حمايت از توليدات داخلي خود اقتصاد را از بحران خارج كنند و اين نشان دهنده آن است كه حتي در اقتصاد‌هاي باز جهان نيز حمايت از توليد داخلي يك راه حل مهم و اساسي براي برون رفت از بحران و تقويت بدنه اقتصادي كشور محسوب مي‌شود كه اين مهم در نامگذاري سال جديد توسط مقام معظم رهبري لحاظ شده است.


این بیلبوردهای تبلیغاتی از کدام تولید حمایت می‌کند؟
 
نگاهی به بیلبوردهای شهری که با مجوز شهرداری تهران نصب شده است مبین این موضوع است نه تنها عزمی برای حمایت از تولید ملی وجود ندارد بلکه همچنان تبلیغات کالاهای خارجی درو ودیوار این شهر را مزین کرده است. ظاهرا اراده‌ای وجود دارد تا مردم برای خرید کالاهای خارجی ترغیب کند.

رضا کیمیایی-  حمایت از تولید داخلی نه به عنوان یک وظیفه سازمانی و تنها در یک ارگان بلکه به عنوان یک وظیفه ملی باید با هماهنگی و هارمونی مناسب در همه ارکان نظام دنبال شود.

در بحران اخیر مالی در اروپا و آمریکا، کشورهایی همچون آمریکا و اروپا نیز تلاش کردند تا با حمایت از تولیدات داخلی خود اقتصاد را از بحران خارج کنند و این نشان دهنده آن است که حتی در اقتصاد‌های باز جهان نیز حمایت از تولید داخلی یک راه حل مهم و اساسی برای برون رفت از بحران و تقویت بدنه اقتصادی کشور محسوب می‌شود که این مهم در نامگذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری لحاظ شده است.

نکته بسیار مهم دیگر در این نامگذاری آن است که مقام معظم رهبری سال ۹۱ را سال تولید ملی اعلام کرده‌اند اما در کنار آن از دو شاخص بسیار مهم نام برده‌اند یکی کار و دیگری سرمایه ایرانی چرا که هر یک از این دو عامل بدون دیگری بی‌معنا هستند و با در نظر گرفتن این دو در کنار هم است که به رشد اقتصادی و تولید داخلی می‌توان رسید.

از نظر اقتصاددان‌های بزرگ برای رسیدن به رشد اقتصادی و قرار گرفتن در مسیر حمایت از تولید داخلی توجه به دو شاخص مهم کار و سرمایه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

چگونگی حمایت از تولیدات داخلی بحث دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد بطوریکه آیا حمایت باید در حدی باشد که بخش خصوصی همواره به دولت و حمایت‌های آن وابسته باشد؟ که این موضوع با اصل ۴۴ قانون اساسی در مغایرت کامل است. یا اینکه حمایت‌های دولتی باید بصورت کامل قطع شود تا هیچ گونه وابستگی وجود نداشته باشد؟ که این موضوع هم قابل قبول نیست چرا که‌‌ رها کردن تولیدکنندگان باعث ضربه اساسی به بدنه اقتصادی کشور می‌شود.

لذا تنها راه حل ممکن این است که حمایت‌های دولتی ار بخش تولیدی کشور نه بصورت کامل و نه بصورت رهایی باشد بلکه دولتمردان با سیاستگذاری و برنامه ریزی‌های طولانی مدت و فارغ از سیاسی کاری سناریویی طراحی کنند که بدنه تولیدی کشور بصورت قابل اطمینانی و با حفظ قدرت رقابت در بازرهای داخلی و جهانی به حرکت خود ادامه دهد که این موضوع نیازمند تدبیر است.

بار‌ها و بار‌ها پس از نامگذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری همایش‌ها و کنفرانس‌های مختلفی در این خصوص تشکیل شده است و بار‌ها ایشان تاکید کرده‌اند که نباید با نامگذاری سال جدید برخورد شعاری کرد لذا لازم است تا اهداف این نامگذاری‌ها مشخص شود و برنامه اجرایی و عملیاتی مناسبی برای آن طراحی شود که این مهم باید توسط بدنه اجرایی کشور صورت گیرد و در تمام ارکان نظام نیز این هماهنگی بوجود بیاید اما آیا به راستی چنین اتفاقی رخ داده است؟

نگاهی به بیلبوردهای شهری که با مجوز شهرداری تهران نصب شده است مبین این موضوع است نه تنها عزمی برای حمایت از تولید ملی وجود ندارد بلکه همچنان تبلیغات کالاهای خارجی درو ودیوار این شهر را مزین کرده است. ظاهرا اراده‌ای وجود دارد تا مردم برای خرید کالاهای خارجی ترغیب کند.

مگر مقام معظم رهبری بار‌ها تاکید نکرده‌اند که باید فرهنگ سازی مناسبی برای خرید کالاهای ساخت داخل صورت گیرد آیا این فرهنگ سازی باید با تبلیغات کالاهای خارجی به نفع تولید کننده خارجی تمام شود؟

آیا حمایت از تولید داخلی باید به همین همایش‌ها و سخنرانی‌ها و نطق‌های پر طمطراق ختم شود؟ مگر با گذشت ۴۰ روز از سال جدید برنامه ریزی‌های بدنه اجرایی کشور به پایان نرسیده است؟ شهرداری با استناد به کدام بخشنامه یا دستوری مجوز نصب بیلبوردهای تبلیغ کالای خارجی را می‌دهد؟ تا کی باید در ورطه شعار بمانیم؟

تاکید مقام معظم رهبری در ۴ سال گذشته به شاخص‌های مختلف اقتصادی مگر مبین این امر مهم نیست که در بدنه اقتصادی کشور دچار ضعف هستیم و باید تلاش بیشتر و وحدت ملی در این خصوص صورت بگیرد؟

به نظر می‌رسد مسئولان کشور هم وقتی در ردیف عقب خودروهای سازمانی خود تکیه داده و به سمتی حرکت می‌کنند هم باید نگاهی به بیلبوردهای شهری بیاندازند و قدری رهنمودهای مقام معظم رهبری را در ذهن خود دوره کنند.

نگاهی به این بیلبورد‌ها می‌تواند تلنگر بزرگی برای مسئولان اجرایی کشور باشد.

صنایع ما در زمینه تولید لوازم خانگی برندهای خوبی داشته است و حتی تا همین چند دهه پیش یکی از صادرکنندگان بزرگ لوازم خانگی به کشورهای همسایه بوده‌ایم. نام ارج و آزمایش این روز‌ها کمتر بر زبان جاری می‌شود، امروز برندهای کره‌ای و چینی در خانه‌های ما ایرانی هاست.

تولیدکنندگان داخلی پوشاک با وضعیتی که هر روز شاهد ورشکستگی بیشتر واحد‌های نساجی هستیم چه باید بکنند وقتی برندهایی نظیر مانگو، بنتون، نایکی، آدیداس و… در بازار پوشاک تهران یکه تازی می‌کنند؟ باید واردکنندگان رسمی و غیر رسمی مجال نفس کشیدن به تولید کننده داخلی را هم بدهند.

درست است که کشور ما تولید قابل توجهی در ساعت‌های مچی و کالاهای لوکسی از این قبیل ندارد اما این نمی‌تواند دستاویز مناسبی باشد برای آنکه خیابان‌های پایتخت جولانگاه تبلیغ کالاهای لوکس خارجی باشد.

چاقوی زنجان کجا و این چاقوهایی که معلوم نیست مبدا تولید آن‌ها چین و ماچین و کشورهایی از این دست هستند، درست که نمی‌توانیم ساعت مچی لوکس تولید کنیم، اما چاقوی زنجان ما که شهرت جهانی دارد.

به نظر می‌رسد با سرمایه گذاری مشترک و همچنین دعوت از تکنولوژی‌های نوین و بزرگ جهان در صنایعی که بصورت های‌تک کار می‌کنند و یا در صنایع دیجیتال می‌توان از اشتغال داخلی حمایت کرد و این فرصت را به تولیدکنندگان داخلی داد تا از صنایع نوین الگو برداری صحیحی بکنند.

داستان واردات یا قاچاق گوشی تلفن همراه داستان تازه‌ای نیست اما برای حمایت از تولید داخل در این زمینه و یا ساخت برندهای خارجی در داخل کشور با سرمایه‌های داخلی و خارجی چه اقدام جدی صورتا گرفته است؟

این تصاویر گوشه‌ای از بیلبوردهای پایتختی است که قرار است امسال از تولید ملی حمایت کند.

 

 

چهارشنبه بیست و دوم 6 1391 5:45 بعد از ظهر
X