معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 405500
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273

با  نام گذاري سال 91 به عنوان سال "توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني"، بي گمان  مي انديشيد كه هر گروه سني و جنسي چه وظيفه اي در جهت تحقق اين هدف والا و ارزشمند دارد؟

بي ترديد اذعان به اين موضوع داريد كه زنان شايد بيش از هر گروه ديگري مي توانند در اجراي اين انديشه و متعاقب آن در جهت نيل بدان  نقش داشته باشند؛ زنان جامعه مي توانند  به عنوان متصديان پايه گذاري قلمداد شوند كه  در  برداشتن گام هاي نخستين اين هدف، نقش مبرهن و اجتناب ناپذيري را ايفا نمايند.

اين نقش كتمان ناپذير و الزامي زنان در تحقق شعار ملي سال، ما را برانگيخت كه  به سراغ چند تن از كارشناسان امر، برويم و در اين خصوص با آنان به گفتگو بنشينيم؛ كه در ادامه اين يادداشت توجه شما را بدان مبذول مي داريم:

مينو اصلاني ، رئيس بسيج جامعه زنان،  در‌خصوص نامگذاري سال 91 به عنوان سال "توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني" اظهار داشت: شعار امسال با توجه به درايت مقام معظم رهبري مبتني بر نياز روز و جدي كشور و بر مبناي وجود يك تهديد و يا يك فرصت بالقوه انتخاب شده است پس بايد تمامي فعاليت‌هاي كلان دستگاه‌هاي اجرايي كشور به سمت تحقق آن حركت كند.


با  نام گذاری سال 91 به عنوان سال "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی"، بی گمان  می اندیشید که هر گروه سنی و جنسی چه وظیفه ای در جهت تحقق این هدف والا و ارزشمند دارد؟

بی تردید اذعان به این موضوع دارید که زنان شاید بیش از هر گروه دیگری می توانند در اجرای این اندیشه و متعاقب آن در جهت نیل بدان  نقش داشته باشند؛ زنان جامعه می توانند  به عنوان متصدیان پایه گذاری قلمداد شوند که  در  برداشتن گام های نخستین این هدف، نقش مبرهن و اجتناب ناپذیری را ایفا نمایند.

این نقش کتمان ناپذیر و الزامی زنان در تحقق شعار ملی سال، ما را برانگیخت که  به سراغ چند تن از کارشناسان امر، برویم و در این خصوص با آنان به گفتگو بنشینیم؛ که در ادامه این یادداشت توجه شما را بدان مبذول می داریم:

مینو اصلانی ، رئیس بسیج جامعه زنان،  در‌خصوص نامگذاری سال 91 به عنوان سال "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" اظهار داشت: شعار امسال با توجه به درایت مقام معظم رهبری مبتنی بر نیاز روز و جدی کشور و بر مبنای وجود یک تهدید و یا یک فرصت بالقوه انتخاب شده است پس باید تمامی فعالیت‌های کلان دستگاه‌های اجرایی کشور به سمت تحقق آن حرکت کند.

وی با بیان اینکه تمامی دستگاه‌های اجرایی باید با تعامل، همکاری و تلاش مضاعف زمینه تحقق این شعار را فراهم آورند،افزود:بالا بردن کیفیت کالاهای داخلی، تشویق مردم برای خرید این کالا ها و فراهم کردن فضای اقتصادی کسب و کار در راستای افزایش تولید ملی از جمله مهم‌ترین مباحث مورد توجه در این زمینه است.

اصلانی با اشاره به نقش زنان در تحقق شعار امسال بیان کرد: با توجه به اینکه زنان نقش موثری در مدیریت اقتصاد خانواده دارند پس با مصرف بهینه و صحیح کالاهای داخلی، قناعت و صرفه جویی را پیشه خود قرار داده و مانع از رواج تجمل گرایی و مصرف گرایی شوند.

وی ادامه داد: اگر زنان که معمولا بیشترین نقش را در خرید لوازم مورد نیاز زندگی در خانواده ها ایفا می‌کنند، گرایش به خرید کالاهای با کیفیت تولید داخل داشته باشند، تقاضا برای تولید داخل افزایش و برای ورود اجناس خارجی کاهش می یابد و در نتیجه عرصه تولید ملی در کشور شکوفا می شود.

مسئول بسیج جامعه زنان کشور اظهار داشت: زنان بایستی با فرهنگ سازی و نهادینه کردن فرهنگ حمایت از تولید داخلی و پرهیز از اسراف در تحقق شعار سال گامی اساسی بردارند.

از سوی دیگر عشرت شایق ، نماینده مجلس هفتم و فعال سیاسی ،در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان فارس در‌خصوص نامگذاری سال 91 اظهار داشت: مجلس باید با مصوبات قوی از تولید ملی حمایت کند و مردم نیز با اصلاح الگوی مصرف از تولیدات داخلی حمایت کنند.

 تولید ملی و بالا بردن کیفیت تولید داخل به صورت جهادی بر عهده مردان است و حمایت از تولید داخلی در خانواده‌ها مسئولیت زنان است چرا که مادران در خانواده نقش فرهنگ‌سازی را بر عهده دارند

وی افزود:خرید اجناس ایرانی نباید تنها هدف باشد بلکه باید از طریق حمایت از تولید داخلی با تعطیلی واحدهای تولید کننده و بی‌کاری کارگران مقابله شود.

نماینده مجلس هفتم با بیان اینکه موتور محرکه واحدهای تولیدی حمایت از کار و سرمایه ایرانی است، گفت:از این راه به خودکفایی اقتصادی رسیده و این تولیدات باعث شکسته شدن تورم و رکود حاکم بر جامعه می‌شود.

شایق ادامه داد: تغییر نگرش در استفاده از کالای ایرانی و حمایت از تولید داخلی یک ضرورت است که زنان می‌توانند در این زمینه راهبر باشند. برای اصلاح الگوی مصرف باید تولیدات داخلی را جایگزین محصولات خارجی کنیم و زنان و خانواده‌ها باید تصمیم بگیرند برای تهیه وسایل منزل و جهیزیه فرزندانشان از کالاهای داخلی استفاده کنند نه اجناس خارجی، نقش رسانه ملی در این زمینه بسیار کلیدی است والقای استفاده از کالای ایرانی در تمام برنامه‌ها ضرورتی است که احساس می‌شود.

وی با اشاره به اینکه استاندارد کالاهای ایرانی در حد قابل قبول است، عنوان کرد: تولید کنندگان داخلی باید سطح استاندارد اجناس خود را بالاتر ببرند.

 

این فعال سیاسی تصریح کرد: دولت باید با حمایت مالی و ارائه تسهیلات به تولیدات داخلی به رواج کالای ایرانی در جامعه کمک کند.

شایق گفت: تبلیغات در عرصه فروش و مصرف یک کالا حرف اساسی را می‌زند باید در سطح خیابان‌های شهر اجناس ایرانی را تبلیغ کنیم و مردم با خرید اجناس ایرانی از تولید داخلی حمایت کنند.

وی ادامه داد: در جریان تحریم ایران دشمن کالاهای اساسی همچون قطعات هواپیما را تحریم کرده است اما لوازم آرایشی که زنان مصرف می‌کنند یا لوازم خانگی و لباس خارجی به چه میزان تحریم شده است؟

شایق اضافه کرد:‌کشورهای اروپایی انبوهی از اجناس خود را روانه ایران می‌کنند اما کالاهای اساسی مورد نیاز بیماران و قطعات هواپیما تحریم شده است باید دقت کنیم هم‌اکنون در اوج تحریم درهای کدام کالاها به کشور باز است؟ این موضوعات باعث می شود در حمایت از تولیدات داخلی تغییر نگرش داشته باشیم و زنان می‌توانند در این زمینه راهبر باشند.

مینا مهرنوش، عضو هیئت علمی دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران ، در‌خصوص نامگذاری سال جدید  و نقش زنان در پیشبرد شعار ملی سال نگاهی دیگر  دارد و اظهار می کند: زنان می‌توانند نقش مهمی را در تحقق شعار امسال داشته باشند.

وی افزود: نحوه حضور زنان در حمایت از تولید ملی از دو بعد تولید و مصرف مورد توجه است زنان در بخش تولید در سه گروه نقش ایفا می‌کنند زنانی هستند که با انگیزه‌های مختلف کسب و کاری را ایجاد و کارآفرینی می‌کنند این افراد به طور مستقیم در تولید حضور دارند و با هوشمند کردن کسب و کار و توسعه دادن به آن در تحقق این شعار قدم برمی‌دارند.

استاد کارآفرینی دانشگاه تهران با بیان اینکه زنان شاغل در ادارات با مسئولیت پذیری و تعهد بیشتر می‌توانند به رشد تولید و خدمات در جامعه کمک کنند، گفت: نیمی از جمعیت جامعه را زنان تشکیل می‌دهند که تعداد زیادی از آنها زنان خانه‌دار هستند وقتی تولید ناخالص ملی حساب می‌شود تولیدی که توسط زنان خانه‌‌دار انجام می‌شود مساحبه نمی‌شود در حالیکه زنان خانه‌دار با فعالیت‌هایشان به تولید ملی کمک می‌کنند. وی افزود: زنان جامعه روستایی نقش عمده‌ای را در تولید ناخالص ملی دارند آنها می‌توانند با بهبود بخشیدن به فضای کاری و خلاقیت بیشتر تولیدات خود را توسعه بخشند.

مهرنوش گفت: زنان به دلیل وظیفه دیگری که در خانواده دارند و به عنوان مدیر مالی در اقتصاد خانواده نقش ایفا می‌کنند می‌توانند نقش کلیدی را در مصرف کالای ایرانی داشته باشند، آنها می‌توانند با انتخاب کالای ایرانی از تولید داخلیف کار و سرمایه ایرانی حمایت کنند و الگوی مصرف خانوار را اصلاح کنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران عنوان کرد: زنان با‌بی‌توجهی به تبلیغات کالای خارجی باید در خرید کالای مورد نیاز خانواده حس ملی خود را تقویت کرده و در شرایطی که کالاها کیفیت یکسان دارند جنس ایرانی را انتخاب کنند.

خانواده‌ها باید توجه کنند که رونق اقتصادی کشور موجب ایجاد اشتغال و کاهش تورم می‌شود و حل مشکل بیکاری تعداد زیادی از جوانان را به همراه خواهد داشت

وی در ادامه گفت: بسیاری از خانواده‌ها تحت تأثیر تبلیغات کالای خارجی را انتخاب می‌کنند اما نباید تحت تأثیر تبلیغات قرار گرفت زنان با خرید کالای ایرانی می‌توانند باقیمانده پول خود را پس‌انداز و به اقتصاد خانوار کمک کنند.

همچنین، معصومه حاج حسینی، استاد دانشگاه تهران ، در‌ این خصوص می گوید: تولید ملی و بالا بردن کیفیت تولید داخل به صورت جهادی بر عهده مردان است و حمایت از تولید داخلی در خانواده‌ها مسئولیت زنان است چرا که مادران در خانواده نقش فرهنگ‌سازی را بر عهده دارند.

وی افزود: حمایت از تولید ملی باید با یک تغییر ذائقه فرهنگی به صورت جهادی انجام شود؛هر خانواده‌ای که می‌خواهد کالای خارجی را به کالای ملی ترجیح دهد بایددر نظر بگیرد که این کار موجب رکود تولید ملی شده و تمام خانواده‌ها از این موضوع متحمل زحمت می‌شوند چرا که بازار تولید ایرانی به سمت ورشکستگی می‌رود.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه رونق گرفتن تولید ملی موجب رسیدن به خودکفائی اقتصادی و ناامیدی دشمن از تحریم‌ها می‌شود، گفت: خانواده‌ها باید توجه کنند که رونق اقتصادی کشور موجب ایجاد اشتغال و کاهش تورم می‌شود و حل مشکل بیکاری تعداد زیادی از جوانان را به همراه خواهد داشت.

tolidemelli.rasekhoonblog.com

 

پنج شنبه بیست و سوم 6 1391 4:52 بعد از ظهر
X