معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 405639
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
 
خودروهاي ايراني به چقدر پول مي‌ارزند؟
نظرخواهي توليد ايراني از مردم درباره قيمت خودروي ايراني
توليد ايراني: خودروي ايراني شما چقدر مي‌ارزد؟ آيا پولي كه براي خريد خودروي ايراني مي‌دهيد مناسب است؟‌ كم است يا زياد؟

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني توليد ايراني، بسياري از كارشناسان اقتصادي كشور معتقدند كه تعرفه بيش از 90 درصدي واردات خودرو موجب شده است تا قيمت انواع خودروهاي خارجي در كشور بيش از دو برابر شده و تنها افراد متمول و ثروتمند امكان استفاده از چنين خودروهايي را داشته باشند.


 
خودروهای ایرانی به چقدر پول می‌ارزند؟
نظرخواهی تولید ایرانی از مردم درباره قیمت خودروی ایرانی
تولید ایرانی: خودروی ایرانی شما چقدر می‌ارزد؟ آیا پولی که برای خرید خودروی ایرانی می‌دهید مناسب است؟‌ کم است یا زیاد؟

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی تولید ایرانی، بسیاری از کارشناسان اقتصادی کشور معتقدند که تعرفه بیش از 90 درصدی واردات خودرو موجب شده است تا قیمت انواع خودروهای خارجی در کشور بیش از دو برابر شده و تنها افراد متمول و ثروتمند امکان استفاده از چنین خودروهایی را داشته باشند.

دولت با این تعرفه کلان و بالا نگاه داشتن قیمت انواع خودروهای خارجی می‌خواهد که مردم از خودروهای تولید داخل استفاده کنند.

بدیهی است که عرق ملی و خصلت میهن دوستی مردم نیز تا زمانی برای خرید محصولات داخلی اثرگذار است که این محصولات وطنی نیز برای جان، رفاه و سلیقه مردم نیز حداقل انتظارها را محقق کنند.

خودروهای داخلی که این روزها روز به روز بر قیمتشان افزوده می‌شود، با این همه حمایت‌های تمام قد و بی کم‌ و کاست دولت، چرا هنوز امنیت، زیبایی و تناسب کافی ندارند؟ تا حدی که بسیاری از پزشکان قانون و کارشناسان صنایع معتقدند که بیش از نیمی از آمار پرشمار  تلفات جانی در تصادفات رانندگی کشور به صورت مستقیم به امنیت خودروها برمی‌گردد.

پاسخ این سئوال و سئوال‌های مشابه دیگر را می‌توان در یک اصل اقتصادی پیدا کرد؛ مزیت نسبی!

مزیت نسبی در تولید یعنی این که آیا اگر می‌خواهیم محصولی را در کشور تولید کنیم، برای تولید ان شرایط، ابزار و امکانات و دانش کافی را داریم؟ اگر داریم تولید را آغاز می‌کنیم و اگر نداریم باید از تولید آن دست برداریم، زیرا تولید بدون مزیت نسبی مساوی است با زیان مالی و جانی جامعه!

کم‌تر کارشناس اقتصادی در کشور با وجود حمایت‌های بی‌دریغ دولتی و کیفیت محصول نهایی، از تولید خودرو در کشور حمایت می‌کند، در واقع سیاست‌های دولت در حمایت از دو خودروساز بزرگ کشور، مجبور کردن مردم به سود رسانی به این خودروسازها است.

در همین رابطه پایگاه اطلاع رسانی تولید ایرانی با طراحی یک نظرسنجی در صفحه خود در نظر دارد تا میزان رضایت افراد را درباره میزان پولی که برای خرید خودروی ایرانی خرج می‌کنند،‌ بسنجد.

برای شرکت در این نظر سنجی لطفا به اینجا مراجعه کنید.

www.tolideiran.ir/?

 

جمعه سی یکم 6 1391 10:54 بعد از ظهر
X