معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 405775
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
 
پارچه داراي خاصيت كنترل حرارت در اصفهان توليد شد
توليد ايراني: پارچه با قابليت ذخيره‌سازي و كنترل حرارت با استفاده از نانو ميكروپودرهاي معدني، نخستين بار در دانشگاه صنعتي اصفهان توليد شد.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني، اين دستاورد توسط محققان دانشكده مهندسي نساجي اين دانشگاه و در قالب پايان‌نامه كارشناسي ارشد "مصطفي خسروجردي" حاصل شده است.


 
پارچه دارای خاصیت کنترل حرارت در اصفهان تولید شد
تولید ایرانی: پارچه با قابلیت ذخیره‌سازی و کنترل حرارت با استفاده از نانو میکروپودرهای معدنی، نخستین بار در دانشگاه صنعتی اصفهان تولید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی تولید ایرانی، این دستاورد توسط محققان دانشکده مهندسی نساجی این دانشگاه و در قالب پایان‌نامه کارشناسی ارشد "مصطفی خسروجردی" حاصل شده است.

دانش آموخته مبتکر دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: این منسوجات دارای قابلیت ذخیره سازی حرارت، جذب یا آزاد کردن مقدار قابل توجهی انرژی در یک دمای ثابت است.

خسروجردی افزود: جذب حرارت مازاد بدن، ظرفیت بالای ذخیره­سازی انرژی حرارتی، انتشار گرما در ساختار لیف منسوج، تکرارپذیری فرآیند ذوب و انجماد مواد تغییر فازدهنده از جمله قابلیت‌های منسوجات بهینه شده است.

وی تصریح کرد: این منسوجات در لباسهای ورزش­های زمستانی، لباس­ غواصی، ایزوله کردن فضای داخلی خودرو، بهره برداری در منسوجات پزشکی، کلاه‌های ایمنی، مصارف نظامی و منسوجات محافظ افراد در فعالیت‌های خاص کاربرد دارد.

این پژوهشگر با اشاره به ویژگی‌های مواد تغییر فاز دهنده(PCMs) گفت: در این طرح، کامپوزیت‌های تغییر فازدهنده با استفاده از نانومیکرو پودر سنگ معدنی مورد استفاده قرار گرفته است.

خسروجردی گفت: با توجه به مزایایی همچون وفور مواد مورد استفاده در این روش، قابلیت بهره‌گیری در منسوجات مختلف، پایداری شیمیایی و غیرسمی بودن این مواد، استفاده از این شیوه علاوه بر بازدهی مطلوب اقتصادی، بهره‌وری قابل ملاحظه‌ای نیز دربرخواهد داشت.

به گزارش ایرنا، این طرح بر مبنای تحقیقات انجام شده دانش آموخته رشته مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی اصفهان و با راهنمایی "سید مجید مرتضوی" عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی نساجی این دانشگاه حاصل شده است.

طرح ایجاد خاصیت کنترل حرارتی در منسوجات با استفاده از نانو میکروپودر معدنی به شماره 73995 در اداره ثبت اختراعات و مالکیت صنعتی به ثبت رسیده است.

www.tolideiran.ir/?q=node/1765

 

جمعه سی یکم 6 1391 10:55 بعد از ظهر
X