معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 406373
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
 
گزارش تصويري از توليد لاستيك خودرو/ توليد تاير در ايران نيم قرن قدمت دارد
توليد ايراني: صنعت توليد تاير خودرو در ايران حدود نيم قرن سابقه دارد؛ هم‌اكنون 9 كارخانه توليد تاير در ايران با ظرفيت اشتغال حدود 14هزار نفر فعاليت مي‌كنند؛ در حالي كه اين صنعت براي اشتغال‌زايي غيرمستقيم 70هزار نفر ديگر هم ظرفيت دارد.

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني، توليد تاير در ايران قدمتي 50 ساله دارد. شركت ايران ياسا، تاير و رابر با بيش از 40 سال تجربه در توليد انواع تايرهاي دوچرخه، موتورسيكلت و قطعات لاستيكي، فعاليت توليدي خود را از سال‌هاي قبل از انقلاب، در سال 1347 با ظرفيت اوليه توليد 1000 تن در سال آغاز كرده است.


گزارش تصویری از تولید لاستیک خودرو/ تولید تایر در ایران نیم قرن قدمت دارد
تولید ایرانی: صنعت تولید تایر خودرو در ایران حدود نیم قرن سابقه دارد؛ هم‌اکنون 9 کارخانه تولید تایر در ایران با ظرفیت اشتغال حدود 14هزار نفر فعالیت می‌کنند؛ در حالی که این صنعت برای اشتغال‌زایی غیرمستقیم 70هزار نفر دیگر هم ظرفیت دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی تولید ایرانی، تولید تایر در ایران قدمتی 50 ساله دارد. شرکت ایران یاسا، تایر و رابر با بیش از 40 سال تجربه در تولید انواع تایرهای دوچرخه، موتورسیکلت و قطعات لاستیکی، فعالیت تولیدی خود را از سال‌های قبل از انقلاب، در سال 1347 با ظرفیت اولیه تولید 1000 تن در سال آغاز کرده است.

در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، پنج شرکت دیگر از جمله لاستیک بارز، آرتاویل تایر، لاستیک یزد، کویر تایر و لاستیک خوزستان، برای تولید انواع تایرهای بایاس و رادیال نخی و سیمی، هر یک با ظرفیت‌های اولیه 25000 تن در سال با سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی، بانک‌های دولتی و سایر شرکت‌های سرمایه‌گذاری داخلی و همکاری و انتقال تکنولوژی و فن‌آوری از سایر شرکت‌های داخلی تولید کننده تایر، فعالیت تولیدی خود را آغاز کردند.

تولید واقعی تایر و محصولات وابسته آن توسط تولیدکنندگان داخلی کشور در اوایل انقلاب در حدود 34000 تن در سال بوده و پس از انقلاب در سال 1380 به 172000 تن در سال و تا پایان سال 1386، بالغ بر 240،000 تن در سال شده است.

پیش از پیروزی انقلاب اسلامی چهار شرکت بزرگ تولیدکننده تایر در دنیا با سرمایه‌گذاری و مشارکت و انتقال فن‌آوری در داخل کشور فعالیت می‌کردند. پس از انقلاب اسلامی ابتدا شرکت‌های امریکایی، سپس پیرلی ایتالیا و در نهایت شرکت بریجستون ژاپن کشور را ترک کردند و شرکت‌ها ملی شده و از سوی مدیران و متخصصان داخلی اداره شدند.

ارتباط انتقال فن‌آوری تا مدت‌ها با شرکت‌های بزرگ قطع بود. از اوایل دهۀ هفتاد به تدریج ارتباطات در سطح محدودی برقرار شد و تعدادی از شرکت‌ها توانستند به مرور زمان ابتدا فن‌آوری تولید تایرهای رادیال سواری با کمربند سیمی و جدیداً فن‌آوری تایرهای سنگین رادیال تمام سیمی را اخذ کرده و موفق به تولید تایرهای نسبتاً پیشرفته شوند. یکی از مشکلات صنعت تایر کشور کارخانجات و ظرفیت کم تولید آنها است.

تمام مراحل تولید لاستیک خودرو به‌صورت اتوماسیون و کنترل کامپیوتری است، هرچند که تولید تایر بر اساس نوع و طبقه‌بندی آن (تایرهای باری سبک و سنگین) و همچنین نوع فناوری مورد استفاده (بایاس و رادیال)، در مراحلی از تولید با هم تفاوت‌هایی دارند، اما به صورت کلی می‌توان تولید آن را در چهار مرحله خلاصه کرد:

 

مرحله اول: فرآیند اختلاط مواد و تهیه آمیزه لاستیکی ( کامپاند)

در این مرحله مواد اولیه در دستگاه مخلوط کن (بنبوری ) مخلوط گردیده و انواع آمیزه‌های لاستیکی تولید می‌شود. موادی که در تهیه آمیزه لاستیکی به کار می‌روند عبارتند از: کائوچوها (طبیعی و مصنوعی )، دوده‌ها، روغن‌ها و موادشیمیایی. از آمیزه‌های لاستیکی در قسمت‌های مختلفه یک تایر استفاده می‌شود و از آنجائی که هر قسمت از یک تایر دارای خواص فیزیکی و مکانیکی متفاوتی می‌باشد، بنابراین ضرورت دارد که ترکیبات متفاوتی از آمیزه‌های لاستیکی تهیه گردد.

 

مرحله دوم: فرآیند ساخت و آماده سازی اجزاء تایر

ساخت و آماده‌سازی اجزای تشکیل دهنده تایر در بخش‌های متفاوتی انجام می‌گیرد. ساخت ترد، دیواره‌ها، نوار‌های لاستیکی سرشانه و‌هامپ در بخش اکسترودر، ساخت لایه‌ها ( جزء عمده منجید تایر) در بخش‌های کلندر و برش لایه و ساخت آستر داخلی در گام کلندر، ساخت بلت سیمی روی دستگاه استیلاستیک و ساخت بید یا طوقه در بخش بیدسازی انجام می‌گیرد.

 

مرحله سوم: فرآیند ساخت و مونتاژ تایر

برخلاف تایرهای سبک از جمله سواری بایاس که در یک مرحله ساخته می‌شوند، ساخت تایرهای رادیال سیمی سواری معمولاً در دو مرحله انجام می‌گیرد. در مرحله اول منجید تایر شامل لایه‌ها، بید و دیواره‌ها آماده می‌شود و سپس در مرحله دوم بلت سیمی و ترد به آن اضافه می‌گردد. در تایرهای سنگین بایاس و درتعدادی از کارخانجات تایرسازی، تعدادی از لایه‌ها راروی ماشینی به نام بندسازی روی هم قرار داده و بعد از آماده کردن بندها، آنها را به ماشین تایرسازی انتقال می‌دهند. با مونتاژ بندها روی هم و اضافه کردن بید و ترد در ماشین تایرسازی، عملاً تایرباری ساخته خواهدشد.

 

مرحله چهارم: فرآیند پخت تایر

آخرین مرحله تولید تایر که تایر درآن شکل نهائی ( یعنی چنبره 1) و خواص مکانیکی –دینامیکی خود را به دست می‌آورد، مرحله پخت یا ولکانیزاسیون می‌باشد، بنابراین در این مرحله تایر با استفاده از عوامل پخت که هنگام مخلوط کردن آمیزه‌های لاستیکی به آن افزوده شده است، بعد از قرار گرفتن در پرس پخت شکل نهائی را به خود گرفته و با حرارت قالب و به دنبال ایجاد اتصالات عرضی در آمیزه‌های لاستیکی، خاصیت الاستیک یا کشسان پیدا می‌نماید.

 

گزارش تصویری از مراحل تولید لاستیک

 

ساخت تایر برخلاف غالب فرآیندهای صنایع شیمیایی، فرایندی غیر مداوم و یا "‌پیمانه‌ای‌" است. در این فرایند پاره‌ای از مواد نیمه‌ساخته در فرایندهای پیمانه‌ای غیرمستمر ساخته شده، در فرایندهای بعدی با هم تلفیق گردیده تا خوراک فرایندهای مستمر و مداوم بعدی را فراهم سازند. از این مرحله به بعد دوباره مواد نیمه‌ساخته به دست آمده به عناصر جدا و منفک از هم تبدیل می‌گردند که طی یک سری فرایندهای پر زحمت و کند از جمله تایرسازی و پخت، به تایر تبدیل می‌شوند.

این صنعت، صنعتی کارگر بر بوده و بر خلاف صنایع شیمیایی که غالباً به طور کامل اتوماتیک می‌باشند، از سطح اتوماسیون خیلی بالائی برخوردار نیست و به‌ همین دلیل نیز استفاده از ظرفیت یا به عبارت بهتر ضریب بالای بهره‌برداری از ماشین‌آلات در آن بسیار حائز اهمیت است، با توجه به رقابت زیاد در این صنعت، تولیدکنندگان تایر علاوه بر توسل به مقیاس اقتصادی تولید، در یکی دو دهه اخیر تاکید زیادی بر ارتقاء بهره‌وری در این صنعت کرده‌اند.

www.tolideiran.ir/?q=node/1757

 

جمعه سی یکم 6 1391 11:1 بعد از ظهر
X