معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 405671
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
 
لوازم خانگي ايراني بايد 12 سال عمر كند نه 5 سال!
توليد ملي در ايران گاندي ندارد!
توليد ايراني: كيفيت، قيمت و خدمات پشتيباني نامناسب بلاي جان كالاي ايراني است؛ مشتري لوازم خانگي ايراني پس از خريد كالاي مورد نظر خود بلافاصله احساس مي‌كند كه در يك پيكار مالي شكست خورده است و اين در واقع شكست كالاي ايراني در بازار است نه مشتري!

محمد طحان‌پور؛ رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم خانگي در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني توليد ايراني با بيان اين كه براي حمايت از توليد ملي بايد هزينه كرد، گفت: نبايد مدام منتظر باشيم تا مردم ايثار كنند و به رغم مسايل و مشكلات مالي كه دارند، بيايند و از سهم سفره‌شان بگيرند و به مثلا لوازم خانگي و پوشاك و خودروي ايراني اختصاص بدهند.

وي ادامه داد: سازمان امور مالياتي به عنوان نهادي كه به طرز مستقيمي با توليد كندگان و توزيع‌كنندگان ارتباط دارد، بايستي كه براي توزيع كالاهاي ايراني تخفيف‌هاي مالياتي در نظر بگيرد تا فروشگاه‌ها و مراكز خريد با اين توجيه اقتصادي به توزيع و تبليغ كالاي ايراني ترغيب بشوند.


 
لوازم خانگی ایرانی باید 12 سال عمر کند نه 5 سال!
تولید ملی در ایران گاندی ندارد!
تولید ایرانی: کیفیت، قیمت و خدمات پشتیبانی نامناسب بلای جان کالای ایرانی است؛ مشتری لوازم خانگی ایرانی پس از خرید کالای مورد نظر خود بلافاصله احساس می‌کند که در یک پیکار مالی شکست خورده است و این در واقع شکست کالای ایرانی در بازار است نه مشتری!

محمد طحان‌پور؛ رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی تولید ایرانی با بیان این که برای حمایت از تولید ملی باید هزینه کرد، گفت: نباید مدام منتظر باشیم تا مردم ایثار کنند و به رغم مسایل و مشکلات مالی که دارند، بیایند و از سهم سفره‌شان بگیرند و به مثلا لوازم خانگی و پوشاک و خودروی ایرانی اختصاص بدهند.

وی ادامه داد: سازمان امور مالیاتی به عنوان نهادی که به طرز مستقیمی با تولید کندگان و توزیع‌کنندگان ارتباط دارد، بایستی که برای توزیع کالاهای ایرانی تخفیف‌های مالیاتی در نظر بگیرد تا فروشگاه‌ها و مراکز خرید با این توجیه اقتصادی به توزیع و تبلیغ کالای ایرانی ترغیب بشوند.

طحان پور با تأکید بر این که حمایت‌ها باید زیرساختی و ریشه‌ای باشد،‌ افزود: اگر مراد ما این باشد که حمایت از تولید ملی مثل یک روپوش و رنگ روی ساختار اقتصادی کشور قرار بگیرد خوب البته انجام این کار ساده است و نیازی به بسیج عمومی و همگانی ندارد، آقایان بیایند در رسانه ملی اعلام کنند که از تولید ملی حمایت کردیم و تمام!

وی گفت: دولت باید برای توسعه و زیباسازی فروشگاه‌هایی که کالای ایرانی عرضه می‌کنند نیز تمهیداتی بیاندیشد؛ مطمئن باشید کسی از مغازه‌ای که بی رنگ‌ و رو و نا زیبا است خرید نمی‌کند،‌ بنابراین باید به فروشگاه‌ها امکان مالی مناسبی برای زیباسازی و طراحی دکور بدهند و سپس برای عرضه کالاهای ایرانی از سوی آنان تخفیف‌های مالیاتی در نظر گرفته شود.

 

حمایت از تولید ملی  باید از صدر و با اعتقاد راسخ آغاز شود

این فعال اقتصادی  با بیان اینکه تولید ملی در ایران گاندی ندارد، تأکید کرد: حمایت از ساخت داخل باید از رأس هرم جامعه آغاز بشود؛ آقایانی که در نهادهای اجرایی و نظارتی مختلف هستند و دم از حمایت از تولید ملی می‌زنند و از هر تریبونی برای این امر استفاده می‌کنند باید به این موضوع مهم اعتقاد قلبی داشته باشند، یعنی خودشان کفش خارجی نپوشند، موبایل خارجی دست نگیرند، کت و شلوار فلان کشور را با فلان مارک و قیمت به تن نکنند، خودروی داخلی داشته باشند؛ چه در ویترین زندگی‌شان و چه در انبار آن یک رو باشند و کالای ایرانی بخرند.

این کارشناس اقتصادی ادامه داد: حمایت از تولید ملی برای پز دادن و ارتقا گرفتن و اینها نیست، رنج دارد، زحمت دارد، این طور نیست که زیر سایه درخت تولید ملی بنشینیم و به درخت خارجی‌ها آب و آفتاب بدهیم، فقط کسی صلاحیت دم زدن از شعار حمایت از تولید ملی را دارد که اعتقاد و ایمان قلبی به این مسئله داشته باشد.

 

مشتری کالای ایرانی نباید شکست بخورد

وی اظهار داشت:  نباید به بهانه حمایت از تولید ملی خریداران کالای ایرانی را در مضیقه بگذاریم، مجبور کردن کسی به خرید چیزی نه شرعی است و نه قانونی، به ویژه در بازار لوازم خانگی باید درنظر داشته باشیم که این نوع کالای خانگی باید کالای بادوام باشد؛‌ کسی سال به سال و ماه به ماه یخچال و اجاق گاز و تلویزیون عوض نمی‌کند!‌

طحان پور گفت: کالای ایرانی که به دست مشتری می‌دهیم دست‌کم باید 10 تا 12 سال بازدهی مطلوب داشته باشد، در حالی که در برخی از اقلام لوازم خانگی به زحمت این مدت به پنج یا هفت سال هم می‌رسد.

به گفته این فعال بازار لوازم خانگی هم اکنون در ایران افزون بر عدم رعایت کیفیت و قیمت کالای ایرانی، خدمات پشتیبانی همچون خدمات پس از فروش نیز به شیوه مناسبی وجود ندارد و به این علت مشتری لوازم خانگی ایرانی پس از خرید کالای مورد نظر خود بلافاصله احساس می‌کند که در یک پیکار مالی شکست خورده است و این در واقع شکست تلخ کالای ایرانی در بازار است نه مشتری!

www.tolideiran.ir/?q=node/1770

 

شنبه اول 7 1391 6:12 بعد از ظهر
X