معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 405610
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
 
زمان جنگ 68 هزار تن چاي توليد مي‌كرديم، حالا 26 هزار تن
عدو با چاي ايران آن نكردي/ كه آقايان در اين ايام كردند
توليد ايراني: توليد چاي خشك در ايران در سال‌هاي دهه 60 و در زماني كه توان و توجه كشور به دفاع از ميهن و مردم بود، از 68 هزار تن كم‌تر نمي‌شد، اما حالا بعد از بيست و چند سال از آن زمان مديران محترم كاري كرده‌اند كه چاي خشك توليدي در كشور به زحمت به 26 هزار تن در سال مي‌رسد.

رئيس اتحاديه چاي‌كاران شمال كشور در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني، با بيان اين كه بسياري از كشاورزان هنوز پول برگ سبز خود را از دولت دريافت نكرده‌اند، گفت:  برگ سبز ما را خريده‌اند و به جاي اين كه پولش را بدهند رفته‌اند از هند چاي وارد كرده‌اند؛ رمق كشاورز را گرفته‌اند، زندگي چايكاران را به شوخي گرفته‌اند.


 
زمان جنگ 68 هزار تن چای تولید می‌کردیم، حالا 26 هزار تن
عدو با چای ایران آن نکردی/ که آقایان در این ایام کردند
تولید ایرانی: تولید چای خشک در ایران در سال‌های دهه 60 و در زمانی که توان و توجه کشور به دفاع از میهن و مردم بود، از 68 هزار تن کم‌تر نمی‌شد، اما حالا بعد از بیست و چند سال از آن زمان مدیران محترم کاری کرده‌اند که چای خشک تولیدی در کشور به زحمت به 26 هزار تن در سال می‌رسد.

رئیس اتحادیه چای‌کاران شمال کشور در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی تولید ایرانی، با بیان این که بسیاری از کشاورزان هنوز پول برگ سبز خود را از دولت دریافت نکرده‌اند، گفت:  برگ سبز ما را خریده‌اند و به جای این که پولش را بدهند رفته‌اند از هند چای وارد کرده‌اند؛ رمق کشاورز را گرفته‌اند، زندگی چایکاران را به شوخی گرفته‌اند.

ایرج هوسمی افزود: سال گذشته از ما برگ سبز خریدند،‌ پولش را 13 ماه بعد دادند، این در زندگی کشاورز مشکل ایجاد نمی‌کند؟ آیا اگر یک هفته حقوق مدیری به تأخیر بیفتد دادش به آسمان نمی‌رود؟ 13 ماه زمان کمی نیست، کشاورزان خانواده دارند، فرزند محصل دارند، خرج دارند، دولت واقعا این‌ها را نمی‌داند؟

 

فقط 15 درصد باید برگ سبز درجه یک تولید کنیم

هوسمی با بیان این که دولت برگ سبز چایکاران را به 2 دسته درجه یک و درجه دو تقسیم کرده است، تأکید کرد: برگ سبز درجه یک را با قیمت هر کیلو 700 تومان و درجه دو را هر کیلو 390 تومان می‌خرند،‌ اما کارشناس دولت انگار موظف است که هر سال فقط 15 درصد از محصول تولیدی را درجه یک اعلام کند، چایکار ما از مال و منالش می‌گذارد تا چایش درجه یک شود، اما کارشناس باید بگوید درجه دو است تا دولت کمتر پول خرج کند، عوضش برود از هند چای بخرد تا این وسط یک عده دیگر هم سودی نصیبشان شده باشد.

این چایکار ایرانی افزود: از ابتدا روال بر همین بوده است که هر 15 روز یکبار پول چایکاران را بدهند، اما در این چند سال به ندرت سال به سال هم پولمان را داده‌اند، پارسال دست کشاورزان چایکار را خالی گذاشتند و بعد از 13 ماه پولشان را دادند،‌ امسال هم تا حالا چیزی نداده‌اند و با این اخباری که به صورت مرتب از واردات چای منتشر می‌شود بعید است تا پایان سال پول چایکاران را بدهند.

 

عدو با چای ایران آن نکردی . . .

رئیس اتحادیه چایکاران شمال با تأکید بر این که مطابق آمار سازمان چای در سال‌های 1364 تا 1367، یعنی در زمان دفاع مقدس، حجم چای خشک تولیدی 68 هزار تن بوده است، تصریح کرد: ضعف در مدیریت و برنامه‌ریزی کاری کرده است که حالا به زحمت و با از جان گذشتگی کشاورزان حجم چای خشک به 26 هزار تن می‌رسد.

www.tolideiran.ir/?q=node/1737

 

شنبه اول 7 1391 6:19 بعد از ظهر
X