معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 406498
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
 
بازگشايي دانشگاه‌ها و حمايت از محصولات غذايي داخلي
توليد ايراني: تأمين ناهار بيش از دو سوم اين تعداد از دانشجويان و شام بيش از نيمي از آنان كه در خانه‌هاي دانشجويي زندگي مي‌كنند، زمينه بسيار مساعد و فراهمي است كه مي‌توان با نظارت دقيق، از آن به عنوان فرصتي براي حمايت از توليد ملي بهره برد.

پس از گذشت بيش از 6 ماه از آغاز سال توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني بيراه نيست اگر انتظار داشته باشيم كه دست‌كم گوشه‌اي يا بخشي از اين شعار سه قسمتي به سرانجام رسيده و اين همه مصاحبه و گفت‌وگو و برنامه‌ و سخنراني و بخشنامه و قانون و مصوبه بالاخره بار كوچكي از شانه توليد ملي برداشته باشد.


 
بازگشایی دانشگاه‌ها و حمایت از محصولات غذایی داخلی
تولید ایرانی: تأمین ناهار بیش از دو سوم این تعداد از دانشجویان و شام بیش از نیمی از آنان که در خانه‌های دانشجویی زندگی می‌کنند، زمینه بسیار مساعد و فراهمی است که می‌توان با نظارت دقیق، از آن به عنوان فرصتی برای حمایت از تولید ملی بهره برد.

پس از گذشت بیش از 6 ماه از آغاز سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی بیراه نیست اگر انتظار داشته باشیم که دست‌کم گوشه‌ای یا بخشی از این شعار سه قسمتی به سرانجام رسیده و این همه مصاحبه و گفت‌وگو و برنامه‌ و سخنرانی و بخشنامه و قانون و مصوبه بالاخره بار کوچکی از شانه تولید ملی برداشته باشد.

قضاوت کردن در این باره که آیا واقعا کار مفیدی در این شش ماه انجام شده است یا خیر را می‌سپاریم به شمای خواننده و رنج تبعات بعدی این قضاوت را به جان نمی‌خریم که تقصیر چه کسی هست و نیست.

با این همه حالا که داریم نیمه دوم سال را می‌گذرانیم و آغاز این نیمه با بازگشایی خاطره‌انگیز مدرسه‌ها و دانشگاه‌ها همراه است، بد نیست که پیشنهادهای به زعم خودمان سازنده و کارآمدی به مدیران اجرایی بدهیم تا در این فرصت باقی مانده تا پایان سال کمی آبروداری کرده باشیم و شب عیدی دلمان از نتیجه کارهایی که می‌توانستیم انجام بدهیم اما انجام ندادیم خجالت زده نباشد.

حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی را می‌توانیم آنقدر پیچیده و غامض تفسیر کنیم که کسی جرأت نزدیک شدن به چنین امری را نداشته باشد و گمان کنیم که این گونه حمایت نیازمند اصلاح همه جزئیات موجود در ساختار اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی است و . . . و به این ترتیب همه کاسه کوزه‌های کم‌کاری خودمان را بکوبیم روی سر این پیچیدگی و غر بزنیم و بهانه بتراشیم.

اما از سوی دیگر نیز می‌توانیم از همان جایی که ایستاده‌ایم، گوشه کوچک و غیرچشمگیری را که سهم خودمان است برداریم و پس از آن در کلام و در رفتارمان بی آنکه روی و ریایی داشته باشیم این کار را تکرار کنیم.

حالا این کارهای کوچکی که با هم خیلی بزرگ هستند برای ما است که در حمایت از تولید ملی بزرگترین وظیفه‌مان همان خریدهای روزانه و هفتگی خانه و خانواده است.

اما همین منطق ساده گوشه‌ای از کار را گرفتن و از جاهای به چشم نیامدنی آغاز کردن برای دولت و سایر نهادهای تصمیم ساز هم صادق است.

همانطور که ما می‌توانیم مثلا لباس‌ها و مواد غذایی مورد نظرمان را از نوع ایرانی تهیه کنیم و اختیار کامل انتخاب وسایل مورد نیاز خودمان را داریم،‌ دولت هم در کنار کارهای بزرگ و دوردستی که در نظر دارد تا انجام دهد،‌باید از ریزه‌کارهای حول و حوش خودش کار را به سرانحام برساند.

امروز دوم مهرماه است، دانشگاه‌ها و مدرسه‌ها باز شده‌اند. اگر تنها دانشگاه‌ها را هم در نظر بگیریم با یک جستجوی ساده و سئوال و جواب کوتاه می‌فهمیم که در ایران بیشتر از چهار میلیون و یکصد هزار دانشجو در حال ادامه تحصیل هستند.

از طرف دیگر تأمین ناهار بیش از دو سوم این تعداد از دانشجویان و شام بیش از نیمی از آنان که در خانه‌های دانشجویی زندگی می‌کنند، زمینه بسیار مساعد و فراهمی است که می‌توان با نظارت دقیق، از آن به عنوان فرصتی برای حمایت از تولید ملی بهره برد.

سالانه اعتبارهای مالی بسیاری از سوی دولت به دانشگاه‌ها ارائه می‌شود و بیشتر دانشگاه از این اعتبارها در جهت گسترش بخش‌های عمرانی خود استفاده می‌کنند در حالی که به سادگی می‌توان با تعدیل موارد مصرف اعتبارها،‌ بخش‌هایی را که تناسب بیشتری با مصرف محصولات ایرانی دارند تقویت کرد و از این جهت چرخه تولید در کشور را رونق بخشید.

جالب است که بسیاری از دانشگاه‌ها، پیمانکاری تأمین غذای دانشجویان و اساتید را به افرا و شرکت‌هایی واگذار می‌کنند و آنان برای کاهش هزینه‌های خود و به تبع افزایش سود، از کالاها و اجناس نامرغوب و غیرایرانی استفاده می‌کنند، به نحوی که بسیار به ندرت می‌توان دانشجویانی را یافت که از کیفیت غذای دانشگاه خود رضایت داشته باشند.

گوشت‌های یخ زده برزیلی و برنج‌های نامرغوب و بی‌کیفیت غیرایرانی از عمده‌ترین و پرمصرف ترین اقلام کالایی خارجی است که در دانشگاه‌های کشور مصرف می‌شود.

با احتساب عدد ورقم‌ها نیز می‌توان اهمیت این موضوع را بیشتر درک کرد، هر روز برای تأمین ناهار سه و نیم میلیون دانشجو در دانشگاه‌های کشور و تأمین شام بیش از 2 میلیون دانشجوی خوابگاهی باید مواد اولیه تهیه غذا فراهم شود.

 بنابراین در روز بیش از پنج میلیون پرس غذا که در ماه به چیزی بیش از یکصد و 10 میلیون می‌رسد را می‌توان به طور کامل به حمایت از تولیدات ملی اختصاص داد و البته در این باره نظارت‌های دقیق‌تری اعمال کرد.

می‌توان از بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها نیز در جهت حمایت از تولید ملی بهره برد و دانشجویان و دانش اموزان را نیز از عواید این حمایت بهر‌ه‌مند کرد.

www.tolideiran.ir/?q=node/1775

 

يکشنبه دوم 7 1391 11:32 بعد از ظهر
X