معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 406421
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
 
ابهام‌هايي پيرامون مركز مبادلات ارزي/ دلار از خر شيطان پايين مي‌آيد؟
توليد ايراني: اعلام خبر آغاز فعاليت مركز مبادلات ارزي دلار را به سراشيبي قيمت دعوت كرد تا نرخ اين ارز پر فروش، با افت 300 ريالي نسبت به صبح امروز به 2465 تومان برسد.

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني، هم‌زمان با انتشار خبر راه‌اندازي رسمي مركز مبادلات ارزي قيمت دلار با واكنش كاهش به كم‌تر از 2470تومان رسيد.

اين در حالي است كه بسياري از كارشناسان عقيده دارند برنامه‌ها و سياست‌هاي دولت در راه‌اندازي اين مركز چندان توفيقي نخواهد داشت.


 
ابهام‌هایی پیرامون مرکز مبادلات ارزی/ دلار از خر شیطان پایین می‌آید؟
تولید ایرانی: اعلام خبر آغاز فعالیت مرکز مبادلات ارزی دلار را به سراشیبی قیمت دعوت کرد تا نرخ این ارز پر فروش، با افت 300 ریالی نسبت به صبح امروز به 2465 تومان برسد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی تولید ایرانی، هم‌زمان با انتشار خبر راه‌اندازی رسمی مرکز مبادلات ارزی قیمت دلار با واکنش کاهش به کم‌تر از 2470تومان رسید.

این در حالی است که بسیاری از کارشناسان عقیده دارند برنامه‌ها و سیاست‌های دولت در راه‌اندازی این مرکز چندان توفیقی نخواهد داشت.

عرضه دلار 2 درصدی در مرکز مبادلات ارزی با توجه به نرخ ارز کنونی،‌ کم‌تر از 50 تومان با نرخ ارز آزاد تفاوت قیمت دارد،‌ بدیهی است که تاجران و خریداران دلار، با توجه به این اختلاف قیمت پایین، تحمل صف و صرف وقت را در این مرکز بر خرید آزاد ارز ترجیح نخواهند داد.

سئوالی که در این شرایط مطرح می‌شود این است که تعیین رقم 2 درصدی با چه هدف و توجیه اقتصادی انجام گرفته است؟

بیشتر متقاضیان ارز در کشور مسافران، دانشجویان و واردکنندگان خرد هستند که اختلاف قیمت 50 تومانی برای خرید آنان چندان توفیری نخواهد داشت.

اما اگر شما یک ثروتمند میلیاردر باشید، با خرید یک میلیون دلار از مرکز مبادلات ارزی می‌توانید با فروش آن در بازار آزاد،‌ روزانه در حدود 50 میلیون تومان به جیب بزنید!

چون اگر قرار باشد که در حجم کمی ارز خرید کنید،‌ آن اختلاف 50 تومانی به هزینه کرایه تاکسی و زحمت رفتن به مرکز و ایستادن در صف‌های احتمالا خیلی طولانی نمی‌ارزد، بنابراین به احتمال بسیار شما ترجیح می‌دهید به بازار بروید و همان دلار را از دست همان میلیاردی بخرید که خرید شما و امثال شما برای او روزانه 50 میلیون تومان سود دارد.

به هرحال داستان این 2 درصدی که به جز برای ثروتمندان میلیاردی به در کمتر کسی می‌خورد، جای تعجب و تأمل دارد.

www.tolideiran.ir/?q=node/1782

 

دوشنبه سوم 7 1391 6:9 بعد از ظهر
X