معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 405652
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
 
آيا قيمت شوينده‌ها هم گران مي‌شود؟
توليدكنندگان شوينده‌ها نگران افزايش قيمت نهاده‌هاي توليدي هستند
توليد ايراني: با توجه به افزايش قيمت نهاده‌هاي توليدي در صنعت شوينده‌ها، پيش بيني مي‌شود ظرف يك ماه آينده قيمت انواع شوينده در بازار بيش از 30 درصد افزايش پيدا كند.

ابوالفضل مسگرزاده؛ عضو هيئت مديره انجمن صنايع بهداشتي، آرايشي و شوينده در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني توليد ايراني بابيان اين كه قيمت نهاده‌هاي توليد و مواد اوليه براي توليد انواع مواد شوينده افزايشي تصاعدي داشته است، گفت: قيمت هر كيلو پلي اتيلن بادي كه براي توليد مواد شوينده مايع از آن استفاده مي‌شود، در يك هفته گذشته با افزايشي بيش از 40 درصدي از 2800 تومان به 5200 تومان رسيده است.


 
آیا قیمت شوینده‌ها هم گران می‌شود؟
تولیدکنندگان شوینده‌ها نگران افزایش قیمت نهاده‌های تولیدی هستند
تولید ایرانی: با توجه به افزایش قیمت نهاده‌های تولیدی در صنعت شوینده‌ها، پیش بینی می‌شود ظرف یک ماه آینده قیمت انواع شوینده در بازار بیش از 30 درصد افزایش پیدا کند.

ابوالفضل مسگرزاده؛ عضو هیئت مدیره انجمن صنایع بهداشتی، آرایشی و شوینده در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی تولید ایرانی بابیان این که قیمت نهاده‌های تولید و مواد اولیه برای تولید انواع مواد شوینده افزایشی تصاعدی داشته است، گفت: قیمت هر کیلو پلی اتیلن بادی که برای تولید مواد شوینده مایع از آن استفاده می‌شود، در یک هفته گذشته با افزایشی بیش از 40 درصدی از 2800 تومان به 5200 تومان رسیده است.

وی ادامه داد: این در حالی است که بسیاری از مواد اولیه تولید شوینده‌ها از خارج از کشور تأمین می‌شود که قیمت آنها نیز در یک ماه گذشته با تیعیت از نرخ ارز رشد قابل توجهی داشته است.

مسگرزاده افزود: پتروشیمی‌های کشور نیز با استفاده از شرایط کنونی نابرابری دلار و ریال، به جای آنکه محصولات خود را در بازار داخلی بفروشند آن‌ها را صادر کرده و در ازایش دلار 2700 تومانی می‌گیرند.

به گفته وی از آنجا که محصولات پتروشیمی‌ها به عنوان کالای نهایی دسته‌بندی نمی‌شود، مشمول نرخ گذاری دولتی هم نیست و بنابراین تولیدی‌های مواد شوینده هم‌اینک با افزایش هفته‌ای‌ قیمت‌ این محصولات مواجه هستند و از آنجا که محصولات آنها کالای نهایی است، قادر به افزایش قیمت خروجی کارخانه‌ها نیستند.

این فعالی اقتصادی بخش خصوصی گفت: تحقیر ریال در برابر سرکشی دلار نه تنها موجب قربانی شدن مصرف‌کننده می‌شود، بلکه تولید کننده را نیز با زیان‌های جبران ناپذیری مواجه می‌کند و سنگ‌بنای تولید را در جامعه از هم فرومی‌‌پاشد.

عضو هیئت مدیره انجمن صنایع بهداشتی، آرایشی و شوینده تصریح کرد: دولت در تثبیت نرخ‌گذاری انواه کالاهای نهایی در بازار اصرار شدیدی دارد در حالی که نمی‌تواند از افزایش نرخ مواد اولیه و نرخ ارز جلوگیری کند، این اتفاق موجب ورشکستگی تولیدکننده‎‌ها و فلج شدن چرخه تولید در کشور خواهد شد.

با توجه به اختلاف نرخ ارز رسمی و آزاد و  کشش بازار صادرات محصولات تولیدی در کشور، تولید ایرانی پیش بینی می‌کند که ظرف یک ماه آینده با کاهش محصولات شوینده در بازار ، هم‌زمان با افزایش قیمت نهاده‌های تولیدی مانند پلی اتیلن، پلیمرها و . . .  تا سقف 40 درصد، براساس محاسبات انجام شده، قیمت انواع شوینده‌ها در بازار تا 30 الی 30 درصد افزایش پیدا کند.

www.tolideiran.ir/?q=node/1797

 

شنبه هشتم 7 1391 11:33 بعد از ظهر
X