معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 406372
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
 
اسماعيلي: كاهش قيمت شير به افزايش توليد آن بستگي دارد
فقط از يك چهارم ظرفيت توليدي صنايع لبني كشور استفاده مي‌شود
توليد ايراني: مديرعامل اتحاديه فرآورده‌هاي لبني، افزايش سطح توليد را از عوامل كاهش قيمت شير خواند و گفت: صنعت لبنيات در ايران 16 ميليون تن ظرفيت توليدي دارد، اما متأسفانه هم‌اكنون تنها از چهار ميليون تن از اين ميزان ظرفيت استفاده مي‌شود.

"محمدرضا اسماعيلي"در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني با بيان اينكه قيمت شير در قياس با سال گذشته 300 درصد افزايش داشته‌ است، گفت: در نشستي كه با حضور مرتضي بختياري؛ وزير دادگستري و مهدي غضنفري؛ وزير صنعت، معدن و تجارت در ستاد تنظيم بازار تشكيل شد، قيمت شيرخام با بار ميكروبي يك ميليون در كارخانه هر كيلوگرم 770 تومان و نيز با بار ميكروبي كمتر از 100 هزار به ازاي هر كيلوگرم 930 تومان تعيين شد.


 
اسماعیلی: کاهش قیمت شیر به افزایش تولید آن بستگی دارد
فقط از یک چهارم ظرفیت تولیدی صنایع لبنی کشور استفاده می‌شود
تولید ایرانی: مدیرعامل اتحادیه فرآورده‌های لبنی، افزایش سطح تولید را از عوامل کاهش قیمت شیر خواند و گفت: صنعت لبنیات در ایران 16 میلیون تن ظرفیت تولیدی دارد، اما متأسفانه هم‌اکنون تنها از چهار میلیون تن از این میزان ظرفیت استفاده می‌شود.

"محمدرضا اسماعیلی"در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی تولید ایرانی با بیان اینکه قیمت شیر در قیاس با سال گذشته 300 درصد افزایش داشته‌ است، گفت: در نشستی که با حضور مرتضی بختیاری؛ وزیر دادگستری و مهدی غضنفری؛ وزیر صنعت، معدن و تجارت در ستاد تنظیم بازار تشکیل شد، قیمت شیرخام با بار میکروبی یک میلیون در کارخانه هر کیلوگرم 770 تومان و نیز با بار میکروبی کمتر از 100 هزار به ازای هر کیلوگرم 930 تومان تعیین شد.

 

افزایش قیمت شیر به قیمت نهاده‌های دامی بستگی دارد

مدیرعامل اتحادیه فرآورده‌های لبنی ،‌علت افزایش بهای شیر را بالا رفتن قیمت برخی از نهاده‌های دامی همچون علوفه خواند و افزود: 80 درصد قیمت تمام شده محصولات لبنیاتی را شیر تشکیل می‌دهد و 20 درصد باقی مانده به افزودنی‌ها، حمل و نقل و بسته‌بندی آن بستگی دارد؛ با این حال هنوز 300 درصد افزایش قیمت شیر را بر قیمت کنونی تمام شده محصولات لبنی لحاظ نکردیم.

اسماعیلی، نخستین مشکل صنعت لبنیات کشور را سرمایه در گردش و نقدینگی خواند و توضیح داد: وقتی در گذشته شرکتی شیر را با قیمت 400 تومان خریداری می‌کرده است، اما الان آن را با مبلغ یکهزار تومان می‌خرد، نقدینگی سرمایه در گردش شرکت کاهش پیدا می‌کند و آن کارخانه با مشکل کمبود سرمایه روبه‌رو می‌شود.

به گفته وی، قرار دولت بر این بود که پس از هدفمند کردن یارانه‌ها از تولیدکنندگان حمایت شود، اما تاکنون که 6 ماه از آغاز سال «تولید ملی؛ حمایت از کار و سرمایه ایرانی» می‌گذرد، اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است، امید است در این سال شاهد حمایت دولت از تولیدکنندگان لبنیات باشیم.

اسماعیلی، با تأکید بر ضرورت حمایت از تولید شیر به‌عنوان کالای سلامتی و با بیان اینکه تولیدکنندگان شیر و فرآورده‌های لبنی در یک زنجیره به مصرف‌کننده  متصل هستند، تصریح کرد: خوشبختانه مسئولان سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان در تلاش هستند تا در این بحران اقتصادی آسیبی به صنایع کشور وارد نشود و سلامت جامعه که دغدغه همگان است به خطر نیفتد تا جامعه‌ای سالم و پویا داشته باشیم.

 

کیفیت شیرهای موجود در بازار تضمین شده است

مدیرعامل اتحادیه فرآورده‌های لبنی با بیان کیفیت شیرهای موجود در بازار تضمین شده است، بیان کرد: شیر هم‌اکنون بر اساس فرمولی مشخص در کارخانه زیر نظر وزارت بهداشت و سازمان‌های نظارتی و استاندارد تولید، بسته‌بندی و به بازار عرضه می‌شود؛ طعم شیر به درصد چربی چاپ شده بر روی پاکت شیر بستگی دارد و وقتی شیر کم‌چرب است مردم احساس می‌کنند شیر با آب مخلوط شده است.

 

شیر فله‌ای سلامت مردم را به خطر می‌اندازد

وی به پرسش «چرا شیرهای پرچرب پاکتی هم کیفیت مطلوبی ندارند؟»پاسخ قانع‌کننده‌ای نداد و به جای آن درباره شیر فله‌ای گفت: تولید و فروش شیر به‌صورت فله‌ای برای دامداران صرفه اقتصادی ندارد به همین علت ممکن است به شیرهای خود آب اضافه کنند، مردم به گمان اینکه شیر فله‌ای تازه و طبیعی است، آن را با یک میلیون بار میکروبی خریداری می‌کنند؛ شیر فله‌ای سلامت مردم را به خطر می‌اندازد.

 

کاهش قیمت شیر به تولید آن بستگی دارد

مدیرعامل اتحادیه فرآورده‌های لبنی، درباره پیش‌بینی قیمت شیر در روزهای آتی گفت: صنعت لبنیات ایران 16 میلیون تن ظرفیت تولیدی دارد، اما متاسفانه هم‌اکنون از چهار میلیون تن آن استفاده می‌شود که با ارتقای سطح تولید می‌توانیم به کاهش قیمت آن کمک کنیم، ما نیز از این ملت هستیم و از این محصول استفاده می‌کنیم و دوست داریم این محصول با قیمت مناسب در بازار عرضه شود تا همه بتوانند از این نعمت الهی بهره‌مند شوند.

www.tolideiran.ir/?q=node/1795

 

يکشنبه نهم 7 1391 1:1 صبح
X