معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 405718
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
 
گزارش‌هاي كوتاه از استان‌ها و توليد ملي
سهم 5 ميليون اصفهاني از توليد ملي چقدر است؟
توليد ملي: در استان اصفهان تعداد بسيار زيادي كارگاه و واحد توليدي و هكتارهاي پرشماري زمين كشاورزي وجود دارد كه به بركت اين زيرساخت‌ها،‌ رتبه دوم اقتصاد كشور در اختيار اين استان تاريخي و زيباي ايران است.

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني توليد ايراني، استان اصفهان با مساحتي حدود ۱۰۵٬۹۳۷ كيلومتر مربع و بيش از پنج ميليون نفر جمعيت يكي از استان‌هاي بزرگ و به لحاظ فرهنگي و اقتصادي مهم كشور است.

با وجود محدوديت‌هاي شديد منابع آب در سطح استان و دارا بودن حدود ۳ درصد از سطح اراضي زير كشت كشور، در سال‌هاي معمولي افزون‌بر ۶ ميليون تن معادل ۶ درصد از محصولات كشاورزي در اصفهان توليد مي‌شود.

۵،۳ درصد معادل ۵۶۰ هزار هكتار از مساحت در استان اصفهان به اراضي كشاورزي اختصاص دارد، و از اين ميزان سالانه ۴۰۰ هزار هكتار از اراضي زير كشت محصولات زراعي و باغي مي‌رود.


 
گزارش‌های کوتاه از استان‌ها و تولید ملی
سهم 5 میلیون اصفهانی از تولید ملی چقدر است؟
تولید ملی: در استان اصفهان تعداد بسیار زیادی کارگاه و واحد تولیدی و هکتارهای پرشماری زمین کشاورزی وجود دارد که به برکت این زیرساخت‌ها،‌ رتبه دوم اقتصاد کشور در اختیار این استان تاریخی و زیبای ایران است.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی تولید ایرانی، استان اصفهان با مساحتی حدود ۱۰۵٬۹۳۷ کیلومتر مربع و بیش از پنج میلیون نفر جمعیت یکی از استان‌های بزرگ و به لحاظ فرهنگی و اقتصادی مهم کشور است.

با وجود محدودیت‌های شدید منابع آب در سطح استان و دارا بودن حدود ۳ درصد از سطح اراضی زیر کشت کشور، در سال‌های معمولی افزون‌بر ۶ میلیون تن معادل ۶ درصد از محصولات کشاورزی در اصفهان تولید می‌شود.

۵،۳ درصد معادل ۵۶۰ هزار هکتار از مساحت در استان اصفهان به اراضی کشاورزی اختصاص دارد، و از این میزان سالانه ۴۰۰ هزار هکتار از اراضی زیر کشت محصولات زراعی و باغی می‌رود.

2/3 درصد زمین‌های زیر کشت آبی و دیم کشور و 5/6 درصد از کل واحدهای بهره بردار کشاورزی در استان اصفهان است. استان اصفهان با حدود ده هزار واحد تولیدی صنعتی پس از استان تهران و از نظر تعداد واحدهای صنعتی بزرگ در سطح کشور در رتبه دوم قراردارد .

افزون بر این اصفهان از نظر میزان اشتغال ، ارزش افزوده و ارزش تولیدات صنعتی با استخراج سالیانه بیش از 17 میلیون تن مواد معدنی (رتبه سوم) و حدود 4/5 میلیون تن سنگ تزئینی (رتبه اول) در مجموع در کل کشور پس از استان تهران در رتبه دوم قرار دارد .

اصفهان در تولید محصولات کشاورزی  مانند گوشت مرغ، بوقلمون، شیرخام، تولید و توزیع جوجه بومی و تولید ماهیان زینتی، رتبه نخست کشوری را دارد و همچنین در تولیدات دامی دیگر مانند گوشت شتر‌مرغ، جوجه شتر‌مرغ، شیر خام، گاو اصیل و گاو دورگه، گلرنگ (دانه روغنی)‌، قارچ، قند و شکر، کود آلی،‌ پیاز و ذرت علوفه‌ای، رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است.

این استان همچنین در تولید کندوی عسل، جو آبی، سیب‌زمینی و زرشک هم  از رتبه سوم برخوردار است.

اما در کنار محصولات کشاورزی، بخش‌های تولیدی دیگری نیز در استان اصفهان فعالیت دارند که این استان را در برخی از صنایع و بخش‌ها به قطب کشوری تبدیل کرده است، از این دست می‌توان به تولید 60 درصد از طلای کشور، بیش از 55 درصد از مصنوعات صنعت سنگ و 52 درصد از صنایع دستی با بیش از 12 هزار کارگاه فعال در این صنعت اشاره کرد.

همچنین استان اصفهان در تولید انواع دارو،‌ سیمان، گل‌ها و گیاهان زینتی،‌ سیب و گلابی و آجر نیز در سطح کشور شناخته شده و نامدار است.

اما شناخته‌شده‌تر از تمام اقلام کالایی برشمرده شده، صنایع  فولادی اصفهان است.

شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان نخستین و بزرگترین کارخانه تولید کننده فولاد ساختمانی و ریل در ایران است که با ظرفیت ۲٫۸ میلیون تن محصول نهایی، انواع مقاطع فولادی ساختمانی و صنعتی را تولید می‌کند.

محصولات کارخانه‌های این شرکت به بیش از ۲۳ کشور اروپایی، آسیایی و آفریقایی صادر می‌شود و در بازار داخل این محصولات در پروژه‌های بزرگی همچون برج میلاد تهران، نیروگاه هسته‌ای بوشهر، سدهای بزرگ و مترو مورد استفاده قرار گرفته است.www.tolideiran.ir/?q=node/1793

 

يکشنبه نهم 7 1391 1:4 صبح
X