معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 405624
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273

 تفكر ناب

ريشه كن كردن اتلاف و آفرينش ارزش در سازمان‌ها

 

 

اثر جيم ووماك و دان جونز

ترجمه آزاده رادنژاد

ويراسته كاظم موتابيان

بهاء: 133.000 ريال

 

كتابي كه انديشه‌ها را تغيير داد

پس از گذشتن نزديك به يك دهه از انتشار نخستين ويرايش كتاب تفكر ناب به زبان انگليسي، اكنون بر همگان معلوم گشته است كه تفكر ناب، تنها ابزار نيرومند براي آفرينش ارزش و از بين بردن اتلاف در همه سازمان‌ها است.

تفكر ناب؛ مبتني بر پنج اصل اساسي است كه نشان مي‌دهد چگونه مي‌توان گام به گام و مرحله به مرحله، يك شركت را از يك سيستم توليد انبوهي به يك سيستم توليد نابي مبدل كرد. تفكر ناب كه براي نخستين بار توسط جيم ووماك و دان جونز ( مؤلفين كتاب توليد ناب: ماشيني كه جهان را تغيير داد) و بر اساس اصول كسب و كار تويوتا تدوين شده است به بسياري مديران در سرتاسر جهان كمك كرده است بتوانند براي آفرينش ارزش واقعي براي مشتري، از جعبه ابزار بهبود ناب، به گونه‌اي اثربخش استفاده كنند. كتاب تفكر ناب، كه به كتاب كلاسيك جيم ووماك و دان جونز معروف است تا كنون به پانزده زبان زنده دنيا ترجمه شده و نزديك به يك ميليون نسخه از آن در كشورهاي مختلف جهان به فروش رفته است. اكنون كه نزديك به يك دهه از انتشار ويرايش نخستين كتاب به زبان انگليسي مي‌گذرد، شواهد بسيار نشان مي‌دهد كه اين كتاب و اصول پنج گانه تفكر ناب براي اهل صنعت و هر گونه كسب و كاري (اعم از توليدي و خدماتي) به گونه‌اي فزاينده، راهگشا و مفيد بوده است.


 تفکر ناب

ریشه کن کردن اتلاف و آفرینش ارزش در سازمان‌ها

 

 

اثر جیم ووماک و دان جونز

ترجمه آزاده رادنژاد

ویراسته کاظم موتابیان

بهاء: 133.000 ریال

 

کتابی که اندیشه‌ها را تغییر داد

پس از گذشتن نزدیک به یک دهه از انتشار نخستین ویرایش کتاب تفکر ناب به زبان انگلیسی، اکنون بر همگان معلوم گشته است که تفکر ناب، تنها ابزار نیرومند برای آفرینش ارزش و از بین بردن اتلاف در همه سازمان‌ها است.

تفکر ناب؛ مبتنی بر پنج اصل اساسی است که نشان می‌دهد چگونه می‌توان گام به گام و مرحله به مرحله، یک شرکت را از یک سیستم تولید انبوهی به یک سیستم تولید نابی مبدل کرد. تفکر ناب که برای نخستین بار توسط جیم ووماک و دان جونز ( مؤلفین کتاب تولید ناب: ماشینی که جهان را تغییر داد) و بر اساس اصول کسب و کار تویوتا تدوین شده است به بسیاری مدیران در سرتاسر جهان کمک کرده است بتوانند برای آفرینش ارزش واقعی برای مشتری، از جعبه ابزار بهبود ناب، به گونه‌ای اثربخش استفاده کنند. کتاب تفکر ناب، که به کتاب کلاسیک جیم ووماک و دان جونز معروف است تا کنون به پانزده زبان زنده دنیا ترجمه شده و نزدیک به یک میلیون نسخه از آن در کشورهای مختلف جهان به فروش رفته است. اکنون که نزدیک به یک دهه از انتشار ویرایش نخستین کتاب به زبان انگلیسی می‌گذرد، شواهد بسیار نشان می‌دهد که این کتاب و اصول پنج گانه تفکر ناب برای اهل صنعت و هر گونه کسب و کاری (اعم از تولیدی و خدماتی) به گونه‌ای فزاینده، راهگشا و مفید بوده است.

ویژگی‌های تفکر ناب ویرایش 2003:

جیم ووماک و دان جونز در سال 2003 و بر اساس تجارب و مطالعات بعدی خود ویرایش جدید تفکر ناب را منتشر ساختند. این ویرایش با ویرایش نخست سال 1996این تفاوت‌ها را دارد:

·       اضافه کردن بخشی به کتاب درباره وضعیت کنونی شرکت‌های نابی که در ویرایش نخست درباره آنها سخن رفته بود، شرکت‌هایی چون تویوتا، پورشه، پرات اند ویتنی، شوآ، وایرمولدینگ و ....  .

·       اضافه کردن بخشی که شامل تجدید نظر و تکمیل برنامه عملیاتی ارائه شده در ویرایش نخست کتاب است.

ویژگی‌های ترجمه ویرایش 2003:

·       ارائه گزارشی درباره یک تجربه ناب‌سازی در ایران برای نشان دادن امکان تحقق تولید و تفکر ناب در کشور و نحوه انجام آن.

·       بازنگری کامل در ترجمه کتاب و انجام برخی اصلاحات مهم در متن با توجه به رشد دانش مترجم و ویراستار.

·       درج مقدمه مفیدی توسط مترجم و ویراستار درباره داستان تفکر ناب در ایران و آفت‌های آن بر اساس تجارب ایشان.

توجه: بخش خیزش ناب در ایران که به تجربه ناب‌سازی شرکت ایران اگزوز اختصاص دارد در انتهای کتاب اضافه شده است.

 

سیر مطالعات ناب

کتاب‌های ناب مؤسسه ناب ایران را به ترتیب مطالعه کنید: نخست از کتاب‌های پیشنیاز ناب ، شامل کتاب‌های چهار روز با دکتر دمینگ و آموزه‌های دکتر دمینگ شروع کنید. سپس کتاب‌های بینش و رهبری ناب، شامل  کتاب‌های سیستم تولید تویوتا، تولید ناب و تفکر ناب را مطالعه کنید. پس از آن نوبت به کتاب‌های کارگاهی می‌رسد که در حال حاضر شامل کتاب‌های آموزش دیدن و آفرینش حرکت پیوسته است و به زودی کتاب استقرار کشش هموار به کمک کانبان نیز به آنها اضافه خواهد شد. در نهایت نوبت کتاب‌های کایزن‌های فرآیندی می‌رسد که در حال حاضر شامل کتاب پوکا – یوکه است.

 

کارگاه‌های آموزشی مرتبط

کارگاه‌های آموزشی مؤسسه ناب ایران به نحوی طراحی شده‌اند که گام به گام شما را به دانش ناب تجهیز کنند : کارگاه آموزشی تولید ناب و تفکر ناب از پایه شما را با اصول و مفاهیم اولیه ناب آشنا می‌کند. کارگاه آموزشی نقشه‌برداری جریان ارزشبه آموزش چگونگی شناسایی اتلاف‌ها، ریشه آنها و شیوه رفع آنها به کمک تهیه یک برنامه پیاده‌سازی ناب اختصاص دارد. کارگاه آموزشی استقرار حرکت پیوسته به آموزش نحوه استقرار سلول‌های تولیدی با حرکت پیوسته، به عنوان نخستین گام  پیاده‌سازی تولید ناب اختصاص دارد که به شدت، کارآیی و بازدهی عوامل تولید شما را بالا برده و هزینه‌های شما را کاهش خواهد داد. کارگاه آموزشی استقرار کشش هموار نیز به نحوه استقرار سیستم کششی به کمک کانبان اختصاص دارد که دومین گام پیاده‌سازی تولید ناب است و نحوه برنامه‌ریزی و کنترل تولید ناب را آموزش خواهد داد ، گامی که اگر درست برداشته شود شما را به یک شرکت ناب کاملاً پیشتاز و در عرصه رقابت کاملاً موفق مبدل خواهد کرد.

 leaniran.org/tabid/87/Default.aspx

 

يکشنبه نهم 7 1391 7:17 بعد از ظهر
X