معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 405734
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273

 

آموزش ديدن

نقشه‌برداري جريان ارزش براي حذف اتلاف و آفرينش ارزش

برنده جايزه شينگو 1999

 

اثر جان شوك و مايك رادر

ترجمه آزاده رادنژاد

و كاظم موتابيان

بهاء: 99.000 ريال

 

 

برنامه‌ريزي پياده‌سازي توليد ناب در كف كارگاه

 

 

 

   

 

 

نقشه جريان ارزش، الگو و برنامه خيزش ناب است وآموزش ديدن كتابي است كه اين ابزار مفيد و قدرتمند را به زباني ساده، به صورت گام به گام به همگان، فارغ از ميزان تجارب ايشان آموزش مي‌دهد. اين كتاب بس نوآورانه كه ابزار نقشه‌برداري جريان ارزش را معرفي مي كند و نحوه‌ كار با آن را آموزش مي‌دهد، بسيار ساده و قابل درك است. اين كتاب كه برنده‌ جايزه شينگو (1999) است، حاوي نقشه‌هاي واقعي است كه به وسيله نمودارها و تصاويري روشن و به سادگي هر چه تمام‌تر، نمايش داده شده‌اند.


آموزش دیدن

نقشه‌برداری جریان ارزش برای حذف اتلاف و آفرینش ارزش

برنده جایزه شینگو 1999

 

اثر جان شوک و مایک رادر

ترجمه آزاده رادنژاد

و کاظم موتابیان

بهاء: 99.000 ریال

 

 

برنامه‌ریزی پیاده‌سازی تولید ناب در کف کارگاه

 

 

 

   

 

 

نقشه جریان ارزش، الگو و برنامه خیزش ناب است وآموزش دیدن کتابی است که این ابزار مفید و قدرتمند را به زبانی ساده، به صورت گام به گام به همگان، فارغ از میزان تجارب ایشان آموزش می‌دهد. این کتاب بس نوآورانه که ابزار نقشه‌برداری جریان ارزش را معرفی می کند و نحوه‌ کار با آن را آموزش می‌دهد، بسیار ساده و قابل درک است. این کتاب که برنده‌ جایزه شینگو (1999) است، حاوی نقشه‌های واقعی است که به وسیله نمودارها و تصاویری روشن و به سادگی هر چه تمام‌تر، نمایش داده شده‌اند.
نقشه‌برداری جریان ارزش، یک ابزار کاربردی است که حرکت مواد و اطلاعات را در طول هر فرآیند با استفاده از علایم اختصاری نشان می‌دهد و با ابزارهایی مثل نقشه‌های فرآیند یا دیاگرام‌های چیدمان بسیار متفاوت است زیرا نقشه جریان ارزش، حرکت اطلاعات را به همان خوبی نشان می‌دهد که حرکت مواد را  به تصویر می‌کشد.

 

نقشه‌های جریان ارزش، شامل دو نقشه وضع موجود و وضع آینده است. نقشه وضع موجود، تصویری از کل فرایند تولید محصول (شامل فعالیت‌‌های ارزش‌آفرین و ارزش‌نیآفرین) را به مدیران و مجریان ارائه می‌کند و نقشه وضع آینده، یک مسیر مشخص را برای پیاده‌سازی سیستم ناب در کارخانه تدوین می‌کند تا به جای انجام عملیات ناب‌سازی در روندی نا منظم  و بی‌برنامه بتوان خیزش ناب را هدفمند و منظم و با برنامه و مستمر و پیگیرانه انجام داد.


این کتاب به شما آموزش می‌دهد که چگونه کار را با ترسیم نقشه جریان ارزش وضع موجود در کارخانه شروع کنید و سپس به دنبال منابع بروز اتلاف بگردید. پس از مشخص شدن اتلاف‌ها و منابع آنها، نحوه ترسیم نقشه جریان ارزش وضع آینده را آموزش می‌دهد و به شما می‌آموزد که چگونه برای پیاده سازی سیستم ناب بر اساس نقشه وضع آینده، یک برنامه پیاده‌سازی را تهیه و تدوین کنید.
کتاب حاضر، مفاهیم پیچیده و مشکل را در قالب یک نقشه نشان می‌دهد و چگونگی روند ناب شدن را آموزش می‌دهد. با این ابزار بسیار ساده، کارخانجات همان چیزی را به دست می آورند که برای فهم و درک جریان ارزش لازم دارند و بدین سان به راحتی می‌توانند منابع اتلاف را شناخته و آنها را به طور ریشه‌ای از بین ببرند.

نویسندگان کتاب، مایک رادر و جان شوک، دو متخصص کارآزموده ناب با تحربیات عملی فراوان هستند که کتابی به راستی خودآموز را تهیه دیده‌اند. این کتاب توسط آزاده رادنژاد و کاظم موتابیان ترجمه شده است. این دو نیز از متخصصان کارآزموده ناب بوده و طی بیش از یک دهه کذشته، تمام همت خود را بر معرفی و اشاعه تولید و تفکر ناب در ایران معطوف داشته‌اند و در ترجمه این کتاب از دقت و امانتی در خور توجه برخوردار بوده اند.


توجه: این کتاب با حمایت مادی و معنوی گروه بهمن به زبان فارسی منتشر شده است.

سیر مطالعات ناب

کتاب‌های ناب مؤسسه ناب ایران را به ترتیب مطالعه کنید: نخست از کتاب‌های پیشنیاز ناب ، شامل کتاب‌های چهار روز با دکتر دمینگ و آموزه‌های دکتر دمینگ شروع کنید. سپس کتاب‌های بینش و رهبری ناب، شامل  کتاب‌های سیستم تولید تویوتا، تولید ناب و تفکر ناب را مطالعه کنید. پس از آن نوبت به کتاب‌های کارگاهی می‌رسد که در حال حاضر شامل کتاب‌های آموزش دیدن و آفرینش حرکت پیوسته است و به زودی کتاب استقرار کشش هموار به کمک کانبان نیز به آنها اضافه خواهد شد. در نهایت نوبت کتاب‌های کایزن‌های فرآیندی می‌رسد که در حال حاضر شامل کتاب پوکا – یوکه است.

 

کارگاه‌های آموزشی مرتبط

کارگاه‌های آموزشی مؤسسه ناب ایران به نحوی طراحی شده‌اند که گام به گام شما را به دانش ناب تجهیز کنند : کارگاه آموزشی تولید ناب و تفکر ناب از پایه شما را با اصول و مفاهیم اولیه ناب آشنا می‌کند. کارگاه آموزشی نقشه‌برداری جریان ارزشبه آموزش چگونگی شناسایی اتلاف‌ها، ریشه آنها و شیوه رفع آنها به کمک تهیه یک برنامه پیاده‌سازی ناب اختصاص دارد. کارگاه آموزشی استقرار حرکت پیوسته به آموزش نحوه استقرار سلول‌های تولیدی با حرکت پیوسته، به عنوان نخستین گام  پیاده‌سازی تولید ناب اختصاص دارد که به شدت، کارآیی و بازدهی عوامل تولید شما را بالا برده و هزینه‌های شما را کاهش خواهد داد. کارگاه آموزشی استقرار کشش هموار نیز به نحوه استقرار سیستم کششی به کمک کانبان اختصاص دارد که دومین گام پیاده‌سازی تولید ناب است و نحوه برنامه‌ریزی و کنترل تولید ناب را آموزش خواهد داد ، گامی که اگر درست برداشته شود شما را به یک شرکت ناب کاملاً پیشتاز و در عرصه رقابت کاملاً موفق مبدل خواهد کرد.

leaniran.org/tabid/88/Default.aspx

 

يکشنبه نهم 7 1391 7:31 بعد از ظهر
X