معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 405596
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
 
موفقيت در بحران
 
 
 
اثر استفن كاوي
 
ترجمه آزاده رادنژاد و زهره خسزوي
 
بهاء: 48.000 ريال
 
 
 
در عالم كسب و كار اگر يك چيز قطعي (مطمئن ) وجود داشته باشد آن عدم قطعيت (اطمينان ناپذيري) است. اما سازمان هاي بزرگي وجود دارند كه فارغ از آن كه شرايط چه باشد، عملكردي پيوسته عالي دارند. اين كتاب مي‌گويد كه چه اصول كليدي بايد به كار بسته شود تا در شرايط خوب يا بد بتوان به نتايج قابل پيش بيني دست يافت.
هر تابستان جمعيت پرشوري از دوچرخه سواران در مسابقه‌اي با يك‌ديگر رقابت مي‌كنند كه چنان برنامه ريزي مي‌شود كه بزرگترين آزمون استقامت انساني موجود باشد: يعني مسابقه تور دو فرانس. آنها در زمين هموار و هواي آفتابي، جمع مي‌شوند تا گروه اصلي دوچرخه سواران را تشكيل ‌دهند كه آدم را به ياد جوخه سربازها مي‌اندازد. بعضي خودشان را به آب و آتش مي‌زنند كه جلوي همه قرار بگيرند و بعضي خودشان را به دردسر نيانداخته و راحت جاي خالي دوچرخه سواري را پر مي‌كنند كه خود را كمي جلوتر كشانده است. اما در هر حال،  عمدتاً كنار هم ركاب مي‌زنند. وقتي سواري نسبتاً آسان است، گروه دوچرخه سواران با آهنگي قابل پيش بيني سرعت مي‌گيرند.

موفقیت در بحران
 
 
 
اثر استفن کاوی
 
ترجمه آزاده رادنژاد و زهره خسزوی
 
بهاء: 48.000 ریال
 
 
 
در عالم کسب و کار اگر یک چیز قطعی (مطمئن ) وجود داشته باشد آن عدم قطعیت (اطمینان ناپذیری) است. اما سازمان های بزرگی وجود دارند که فارغ از آن که شرایط چه باشد، عملکردی پیوسته عالی دارند. این کتاب می‌گوید که چه اصول کلیدی باید به کار بسته شود تا در شرایط خوب یا بد بتوان به نتایج قابل پیش بینی دست یافت.
هر تابستان جمعیت پرشوری از دوچرخه سواران در مسابقه‌ای با یک‌دیگر رقابت می‌کنند که چنان برنامه ریزی می‌شود که بزرگترین آزمون استقامت انسانی موجود باشد: یعنی مسابقه تور دو فرانس. آنها در زمین هموار و هوای آفتابی، جمع می‌شوند تا گروه اصلی دوچرخه سواران را تشکیل ‌دهند که آدم را به یاد جوخه سربازها می‌اندازد. بعضی خودشان را به آب و آتش می‌زنند که جلوی همه قرار بگیرند و بعضی خودشان را به دردسر نیانداخته و راحت جای خالی دوچرخه سواری را پر می‌کنند که خود را کمی جلوتر کشانده است. اما در هر حال،  عمدتاً کنار هم رکاب می‌زنند. وقتی سواری نسبتاً آسان است، گروه دوچرخه سواران با آهنگی قابل پیش بینی سرعت می‌گیرند.
اما دیری نمی‌پاید که آزمون سخت کوهستان پیش می‌آید.یعنی رویارویی با آب و هوای متغیر.آلپ حتی در ماه جولای، به طور نامنتظره‌ای می‌تواند برف و بوران و تگرگ داشته باشد. درمقابل، کوهستان مانت ونتوکس بیابان مانند، در جنوب فرانسه، می‌تواند گرمازدگی به همراه بیاورد. وقتی دوچرخه سواران هزاران متر در کوهستان بالا می‌روند، زنجیره دوچرخه سواران خیلی طولانی می‌شود. دوچرخه سواران خسته می‌شوند و دور می‌افتند و گروه‌ها مدام عقب می‌مانند.
در این شرایط سخت است که گروه‌های برتر جلو افتاده و در جایگاه نخست قرار می‌گیرند. گروه شما، شرکت تان یا سازمانتان، بارها و بارها با شرایط سخت، راه‌های‌های پر فراز و نشیب و تغییرات چشمگیر آب و هوایی مواجه خواهد شد. اما آن سوی تپه بعدی برای هیچ کس قابل دیدن نیست. و حتی با وجود یک شرایط خوب نیز احتمال سواری آسان وجود ندارد. ما به سوی جهانی در حرکتیم که در آن مخاطرات محتاطانه گذشته، در مقایسه با آنچه امروز با آن مواجه می‌شویم، بی‌مزه و کسل کننده به نظر می‌رسند. بحران‌های آینده ممکن است از هر آنچه تاکنون تجربه کرده ایم، سخت تر باشند. پس می‌توان گفت که این وضعیت مانند دوچرخه سواری درکوهستان خواهد بود.
این جا است که قدر و منزلت رهبران بزرگ آشکار می‌شود.
اما تفاوت رهبران بزرگ در چیست؟ آنها متکی به اصولی قطعی و محکم اند حتی وقتی که شرایط نامطمئن و متغیر است. آن‌ها در حالی که می‌دانند جهان غیرقابل پیش بینی است، به نتایچ قابل پیش بینی دست می‌یابند.
 اما چگونه از عهده این کار برمی‌آیند؟
قبل از پاسخ به این پرسش، اجازه دهید دریابیم که چرا بسیاری از حریفان در جدال با کوهستان خسته شده و عقب می‌مانند. معمولاً این امر به دلیل نداشتن قدرت و توانایی کافی نیست، چرا که بیشتر شرکت کنندگان در تور دوفرانس در حد عالی واجد شرایط هستند و گرنه به آن مسابقه راه پیدا نمی کردند. این مسابقه در واقع یک کوشش جمعی است و تیم های بازنده فاقد عملکرد منضبط تیم‌های برنده هستند.
اعضای یک تیم برنده باید بتوانند به یکدیگر اعتماد کامل داشته باشند تا وظایف خود را به دقت انجام دهند. آنها باید دائم متمرکز باشند و به طور فعال از هر فرصتی برای رسیدن به هدف استفاده کنند. در غیر این صورت جمع شدن اشتباهات کوچک، شکست را در پی خواهد داشت.
 تجربه طولانی هزار واحد عمومی و خصوصی در سرتاسر جهان به ما آموخته است که فقدان انضباط باعث تفاوت "در کوهستان " می‌شود. در موسسه فرانکلین کاوی ما در 1100 سازمان، انضباط گروهی بیش از 300000 فرد را در 17000 واحد کاری، بررسی کردیم. ما با بیشتر افراد 5000 واحد کاری مصاحبه کردیم. نتایچ مصاحبه را با داده های مالی، عملکردی و وفاداری مشتری به دست آمده از شمار زیادی از سازمان‌های "متناظر"  matched pair)) ترکیب کردیم. این پژوهش ترکیبی به ما کمک کرد که عواملی را درک کنیم که به راستی باعث تفاوت کنشگر فراتر  از کنشگر فروتر می‌شود، به عبارت دیگر، عواملی که لانس آرمسترانگ را از دیگر رقبایش متمایز می‌گرداند.
 leaniran.org/tabid/186/Default.aspx

 

يکشنبه نهم 7 1391 7:33 بعد از ظهر
X