معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 405624
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
 
توليد طلا از باكتري توسط دانشمند ايراني
توليد ايراني: دانشمند ايراني دانشگاه ميشيگان موفق به استفاده از نوعي باكتري براي توليد طلاي جامد شده است.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني، در اين يافته كاظم كاشفي و همكارانش باكتري كشف كرده‌اند كه توانايي مقاومت در برابر مواد سمي دارد و مي‌تواند طلاي 24 قيراط توليد كند.

اين پژوهشگران دريافته‌اند باكتري مقاوم به فلز Cupriavidus metalliduransمي‌تواند غلظت‌هاي زيادي از كلريد طلا و يا طلاي مايع را رشد دهد. اين تركيب نوعي ماده شيميايي است كه در طبيعت يافت مي‌شود.

محققان به تقليد فرايندي كه به اعتقاد آنها در طبيعت روي مي‌دهد، اين باكتري را با ميزان زيادي كلريد طلا تغذيه كردند . طي يك هفته اين باكتري اين ماده سمي را به تكه‌اي از طلا تبديل كرد.


 
تولید طلا از باکتری توسط دانشمند ایرانی
تولید ایرانی: دانشمند ایرانی دانشگاه میشیگان موفق به استفاده از نوعی باکتری برای تولید طلای جامد شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی تولید ایرانی، در این یافته کاظم کاشفی و همکارانش باکتری کشف کرده‌اند که توانایی مقاومت در برابر مواد سمی دارد و می‌تواند طلای 24 قیراط تولید کند.

این پژوهشگران دریافته‌اند باکتری مقاوم به فلز Cupriavidus metalliduransمی‌تواند غلظت‌های زیادی از کلرید طلا و یا طلای مایع را رشد دهد. این ترکیب نوعی ماده شیمیایی است که در طبیعت یافت می‌شود.

محققان به تقلید فرایندی که به اعتقاد آنها در طبیعت روی می‌دهد، این باکتری را با میزان زیادی کلرید طلا تغذیه کردند . طی یک هفته این باکتری این ماده سمی را به تکه‌ای از طلا تبدیل کرد.

کاظم کاشفی استاد یار میکروبیولوژی و ژنتیک مولکولی دراین باره گفت: کیمیاگری میکروبی کاری است که ما انجام دادیم یعنی تولید طلای ارزشمند از چیزی که هیچ ارزشی ندارد.

در این کار هنرمندانه محققان از ترکیب زیست فناوری، هنر و کیمیاگری برای تبدیل طلای مایع به طلای جامد 24 قیراط استفاده کردند.

در واقع ترکیبی که موجب تولید این طلا می‌شود شامل یک آزمایشگاه قابل حمل از سخت افزار طلاداده شده 24 قیراطی، یک زیست راکتور شیشه‌ای و باکتری است.

این کار در رقابت هنر سایبری Prix Ars Electronicaاتریش به نمایش گذاشته شد.

با این حال آدام براون استادیار هنر الکترونیک دانشگاه میشیگان می‌گوید امید نداشته باشید که این فرایند می‌تواند از چیزهای به درد نخور معادنی از طلا برای شما به ارمغان بیاورد چرا که این فرایند در مقیاس بزرگ بسیار پرهزینه است.

پایان پیام/

www.tolideiran.ir/?q=node/1827

 

X