معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 406491
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273

از اتومبيل‌هاي آنچناني چه خبر؟ / ارز مرجعي كه خرج اشرافيگري مي‌شود!
توليد ايراني: واردات خودروهاي لوكس به كشور حالا با شائبه دخالت دولت! به يك سريال دنباله‌دار تبديل شده است.

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني توليد ايراني، دولت به عنوان مجري اصلي قانون در كشور و كسي كه با مجوز مجلس بايد از محل بيت‌المال براي مردم برنامه‌ريزي اقتصادي كند، حالا در اين شرايطي كه نرخ ارز به يك بحران تبديل شده است، با دلار 1226 توماني خودروهاي اشرافي وارد مي كند!

چرا مي‌گوييم دولت وارد مي‌كند؟ زيرا واردات خودروهاي لوكس در حجم گسترده آن هم با ارز 1226 توماني از عهده هيچ كسي غير از دولت بر نمي‌آيد!


از اتومبیل‌های آنچنانی چه خبر؟ / ارز مرجعی که خرج اشرافیگری می‌شود!
تولید ایرانی: واردات خودروهای لوکس به کشور حالا با شائبه دخالت دولت! به یک سریال دنباله‌دار تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی تولید ایرانی، دولت به عنوان مجری اصلی قانون در کشور و کسی که با مجوز مجلس باید از محل بیت‌المال برای مردم برنامه‌ریزی اقتصادی کند، حالا در این شرایطی که نرخ ارز به یک بحران تبدیل شده است، با دلار 1226 تومانی خودروهای اشرافی وارد می کند!

چرا می‌گوییم دولت وارد می‌کند؟ زیرا واردات خودروهای لوکس در حجم گسترده آن هم با ارز 1226 تومانی از عهده هیچ کسی غیر از دولت بر نمی‌آید!

این نکته را نادر قاضی‌پور، نماینده مردم ارومیه در مجلس و از نمایندگان با تجربه ای که در صنعت خودروی کشور مطالعات و تحقیق و تفحص‌های بسیاری انجام داده، نیز تأیید کرده است.

وی اعلام کرده است: ابتدا باید به این موضوع توجه داشت که هرکسی نمی تواند خودروی لوکس به کشور وارد کند و اساسا به هرکسی مجوز واردات خودرو از سوی دولت داده نمی شود.

بر این اساس، آنچه به ذهن می آید این است که یک مافیا برای واردات خودرو تشکیل شده است که برخی از آنها مرتبط با بدنه دولت هستند و با استفاده از نفوذی که دارند، مجوزهای زیادی را برای واردات خودرو با استفاده از ارز مرجع اخذ کرده اند.

قاضی پور در ادامه تصریح کرده است: با وجود اینکه این خودروها با ارز مرجع وارد کشور شده اند اما قیمت آنها در بازار بسیار بالاست درحالی که به طور معمول نباید این اتفاق بیفتد، این موضوع نشان دهنده فعالیت گسترده مافیای خودرو در کشور است که از این طریق سود هنگفتی به جیب می زنند.

این در حالی است که بنا به مصوبه‌های قانونی مجلس و دولت، نباید برای واردات خودرو که جزء کالاهای لوکس محسوب می شود، ارز مرجع 1226 تومانی اختصاص داد، ارز مرجع فقط باید به واردات کالاهای اساسی، دارو و مواد اولیه اختصاص داده شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس نهم، معتقد است که اختصاص ارز مرجع برای واردات خودرو خیانت به مردم است، زیرا تأمین ارز با نرخ 1226 تومانی از محل بیت‌المال است و نهادهای امنیتی، نظارتی وقضایی مثل وزارت اطلاعات، سازمان بازرسی کل کشور و دادستانی کل کشور باید احساس تکلیف کنند و نسبت به این مسئله حساسیت نشان دهند و با متخلفان به صورت جدی برخورد کنند.

 

عدد و رقم‌های خودرویی در نیمه سال تولید ملی

واردات خودرو سواری در نیمه اول امسال در حالی به 19 هزار و 380 دستگاه به ارزش بیش از 429 میلیون دلار رسید که این تعداد در قیاس با مدت مشابه در سال 90 (16 هزار و 563 دستگاه به ارزش بیش از 369 دلار) از لحاظ ارزشی بیش از 21 درصد و از حیث تعداد 17 درصد افزایش نشان می‌دهد.

از 19 هزار و 380 دستگاه خودروی سواری واردشده به کشور در نیمه اول امسال، 9 هزار و 447 دستگاه به ارزش بیش از 246 میلیون دلار از مبدا امارات متحده عربی، 7 هزار و 169 دستگاه به ارزش بیش از 120 میلیون دلار از مبدا جمهوری کره، 710 دستگاه به ارزش بیش از 14 میلیون دلار از مبدا کویت و 2 هزار و 54 دستگاه به ارزش بیش از 47 میلیون دلار از مبدا سایر کشورها بوده است.

در همین حال، میانگین قیمت هر خودروی سواری در شش ماهه اول امسال بیش از 22.1 هزار دلار ( نزدیک به 3.91 برابر هر خودروی سواری صادراتی) بوده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با افزایش 3.46 درصدی روبه‌رو شده است.

بیشتر  خودروهای سواری که وارد ایران می‌شوند، چون پورشه و بنز خودروهای لوکس هستند و قیمت‌های بعضا چند صد میلیون تومانی دارند. بر همین اساس، وقتی میانگین قیمت هر خودروی سواری وارداتی 22.1 هزار دلار می‌شود، در واقع می‌تواند دو اتفاق افتاده باشد؛ نخست اینکه بیشتر این خودروها با ارز دولتی 1226 تومان وارد کشور شده‌‍اند و دیگر اینکه احتمال کم اظهاری خودروی سواری در گمرک وجود دارد.

www.tolideiran.ir/?q=node/1848

چهارشنبه نوزدهم 7 1391 5:6 بعد از ظهر
X