معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 405656
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
 
قيمت جهيزيه ايراني 2 برابر شد/ خداحافظ خانه بخت!
توليد ايراني: مي گويد: خريد جهيزيه كامل ديگر براي يك خانواده متوسط امكان پذير نيست چون قيمت همه لوازم خانگي ايراني بيشتر از دو برابر شده است!

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني، از سه راه امين حضور كه كمي دور شوي، يكي از بزرگترين مراكز فروش لوازم خانگي ايراني، پيش چشمان هر رهگذري خودنمايي مي‌كند؛ اينجا از خيابان‌هاي بي عابر بالا بالاهاي شهر هم خلوت‌تر است.


 
قیمت جهیزیه ایرانی 2 برابر شد/ خداحافظ خانه بخت!
تولید ایرانی: می گوید: خرید جهیزیه کامل دیگر برای یک خانواده متوسط امکان پذیر نیست چون قیمت همه لوازم خانگی ایرانی بیشتر از دو برابر شده است!

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی تولید ایرانی، از سه راه امین حضور که کمی دور شوی، یکی از بزرگترین مراکز فروش لوازم خانگی ایرانی، پیش چشمان هر رهگذری خودنمایی می‌کند؛ اینجا از خیابان‌های بی عابر بالا بالاهای شهر هم خلوت‌تر است.

از نخستین مغازه‌دار می‌پرسم قیمت لوازم خانگی در این سه‌ماه چقدر تغییر کرده است و یک خانواده اگر بخواهد دخترش را عروس کند برای خریدن یک جهیزیه معمولی چقدر باید پول بپردازد؟

می‌گوید: خرید جهیزیه کامل که دیگر برای همه خانواده‌ها امکان‌پذیر نیست،‌ خانواده‌های کارمندی و یا طبقه متوسط هم فقط می‌توانند نیمی از یک جهیزیه کامل را تهیه کنند، آقا وقتی قیمت دو برابر شده،‌ نمی‌شود جهیزیه خرید!

فروشند به یادم می‌آورد که یک اصل اقتصادی هست که می‌گوید وقتی قیمت‌ها دارد بالا می‌رود و روز به روز بیشتر می‌شود، نباید چیزی را قسطی بفروشی، چون همان چیز فردا قیمتش فلان برابر می‌شود در حالی که تو آن را فروخته‌ای و حتی هنوز پولش را هم نگرفته‌ای!

برای حرفش مصداق می‌آورد که: یخچال الکترو استیل که سه ماه پیش 800 هزار تومان بود حالا یک میلیون 300 هزار تومان شده است یا مارک هیمالیا از 650 هزار تومان به بالای یک میلیون تومان رسیده است.

می‌گوید: دلار که گران شد قیمت لوازم خانگی خارجی هم گران شد، اما نمی‌دانم ایرانی‌ها چرا بی‌هوا قیمت‌شان بالا رفت، اینها که دیگر با دلار درست نمی‌شوند، ما در این یکی دو ماهه حتی یک هفته بدون افزایش قیمت نداشته‌ایم، هر هفته 10 درصد 20 درصد به قیمت‌ها اضافه می‌شود، به خدا دلم به حال خودم و مشتری‌هایم می‌سوزد.

یکی دیگر از مغازه‌داران این پاساژ که سال‌ها کارش خرید و فروش لوازم خانگی است، می‌گوید: افزایش قیمت مارک‌های کره‌ای و آلمانی دروغ است همه کالاهای 100 درصد گران شده است، اما جنس‌های ایرانی بیشتر!

لباس‌شویی آبسال از 370 هزار تومان به 800 هزار تومان رسیده است و جاروبرقی چینی سامسونگ که سه ماه پیش 135 هزار تومان بود حالا به قیمت 318 هزار تومان فروخته می‌شود! مردم هم مجبورند این قیمت‌ها را بپردازند؛ وقتی یخچال خانه‌شان سوخته یا عروسی دخترشان یک هفته دیگر برپا می‌شود چکار می‌توانند بکنند؟

او با طعنه تلخی به تیتر  روزنامه ( . . . .  )!! اشاره می‌کند که نوشته " آرامش به بازار لوازم خانگی بازگشت" و می‌گوید: چه آرامشی وقتی هنوز هیچ کدام از قیمت ها پایین نیامده است .

این فروشنده ادامه می دهد: هزینه تمام شده ساخت یک اجاق گاز ایرانی فقط 50 هزار تومان بالا رفته اما از کارخانه دار گرفته تا فروشنده هر کدام 200 هزار تومان به قیمت فروش آن افزوده اند .

 

دستکاری در نام و آرم مدل‌های قدیمی برای افزایش قیمت

او ادامه می دهد: برخی از مارک ها که قصد دارند به ظاهر نشان دهند قیمت کالاهایشان تغییری نکرده است مدل سازی های قلابی می کنند به طور مثال دو صفر آخر مدل یک جارو برقی را حذف می کنند و می شود یک مدل تازه و آن وقت قیمت مدل جدید را چندین برابر افزایش می دهند .

 

تو برای وصل کردن آمدی/ نی برای فصل کردن آمدی

حالا با یک حساب سر انگشتی یک پدر برای آن که حداقل وسایل زندگی را برای دخترش فراهم کند باید 5 تا 6 میلیون داشته باشد و یک جهیزیه 8 میلیونی در فصل تابستان حالا به 16 میلیونی رسیده است؛ البته این رقم‌ها ربطی به نرخ جهیزیه‌های تجملاتی ندارد .حالا یک پدر نمی‌داند باید از این که دخترش به خانه بخت می‌رود بخندد و یا بگرید! به هر حال نوسان نابکار بازار ارز، حالا حالاها دارد قربانی می‌گیرد...

www.tolideiran.ir/?q=node/1866

يکشنبه بیست و سوم 7 1391 8:48 بعد از ظهر
X