معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 405716
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
 
در آينه انقلاب اسلامي
‌مرور تاريخ ؛ قانون حمايت از توليد دام داخلي مصوب 1368
‌توليد ايراني: قانون اگر صراحت داشته باشد و يك ضمانت اجرايي قوي به عنوان پشتوان حمايتش كندف مهمترين ركن تحقق شعارهاي اقتصادي در جوامع است، به همين منظور مناسب است كه قوانين مصوب مجلس را در حمايت از توليد ملي مرور كنيم.

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني توليد ايراني، مجلس شوراي اسلامي در سال 1368 قانوني را از نظر مثبت نمايندگان گذراند كه به واسطه آن دولت موظف شد تا 10 درصد از حجم گوشت وارداتي را كاهش دهد و از ارز آن براي توسعه، تقويت، تضمين سلامت و در نهايت خريد دام عشاير،‌ روستائيان و دامداران استفاده كند.

در اين قانون دولت موظف شده است كه هر سال خريد گوشت و محصولات دامي توليدكنندگان را تضمين كند و به آنها حداقل قيمت تضميني خريد را اعلام كند.


 
در آینه انقلاب اسلامی
‌مرور تاریخ ؛ قانون حمایت از تولید دام داخلی مصوب 1368
‌تولید ایرانی: قانون اگر صراحت داشته باشد و یک ضمانت اجرایی قوی به عنوان پشتوان حمایتش کندف مهمترین رکن تحقق شعارهای اقتصادی در جوامع است، به همین منظور مناسب است که قوانین مصوب مجلس را در حمایت از تولید ملی مرور کنیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی تولید ایرانی، مجلس شورای اسلامی در سال 1368 قانونی را از نظر مثبت نمایندگان گذراند که به واسطه آن دولت موظف شد تا 10 درصد از حجم گوشت وارداتی را کاهش دهد و از ارز آن برای توسعه، تقویت، تضمین سلامت و در نهایت خرید دام عشایر،‌ روستائیان و دامداران استفاده کند.

در این قانون دولت موظف شده است که هر سال خرید گوشت و محصولات دامی تولیدکنندگان را تضمین کند و به آنها حداقل قیمت تضمینی خرید را اعلام کند.

در این قانون تأکید شده است که تا پایان برنامه نخست پنجساله به طور کامل واردات گوشت به کشور متوقف شده باشد.

این قانون همچنین با پیش بینی این که ممکن است اجرا این قانون برای دولت زیان مالی داشته باشد، تصریح کرده است که ‌ضرر و زیان احتمالی ناشی از اجرای این قانون در سال جاری { سال 1368} از محل صرفه‌جویی ارزی(‌معادل ریالی آن به قیمت رقابتی) و در سال‌های بعد از محل‌افزایش قیمت علوفهوارداتی تأمین شود.

 

اصل قانون مصوب به زبان خاطره‌انگیز سال‌های 60

 متن کامل این قانون را با زبان رسمی آن دوره که جذابیت‌های خاص خود را دارد، می‌خوانید؛

ماده واحده - دولت موظف است در راستای تأمین اهداف برنامه پنجساله توسعه اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و به‌منظور حمایت از تولیدکنندگان داخلی نسبت به کاهش تدریجی واردات گوشت و خرید دام داخلی با قیمت‌های تضمینی و احیاءمراتع و تأمین علوفه‌مورد نیاز اقدام کند، بدین منظور 10% از 170 هزار تن وارداتگوشت سال 1369 کسر گردیده و 50% ارز مربوطه با پیشنهاد وزارت کشاورزی صرف‌خریدعلوفه، دارو و تجهیزات دامپزشکی و توسعه مجتمع‌های کشتارگاهی و 50% باقیمانده ارزرا با نرخ رقابتی به واحدهای صنعتی واگذار و درآمد‌ ریالی حاصله را حداکثر ظرف مدتیک ماه جهت خرید دام داخلی (‌عشایر، روستایی، سایر دامداران) در اختیار سازمانگوشت کشور قرار دهد تا با‌همکاری وزارتین جهاد سازندگی و کشاورزی نسبت به خرید دامداخلی در محل اقدام گردد.

‌تبصره 1 - دولت موظف است همه‌ساله خرید گوشت و محصولات دامی تولیدکنندگان داخلیرا تضمین نموده و حداقل قیمت خرید تضمینی را ‌اعلام نماید.

‌تبصره 2 - دولت در پایان هر سال و در هنگام ارائه بودجه سال بعد به مجلس شورایاسلامی میزان و قیمت خرید تضمینی دام و گوشت را از‌دامداران سراسر کشور پیش‌بینی وجهت تصویب به مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد داد. این سیاست می‌باید به گونه‌ایباشد که تا پایان برنامه اول‌توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایرانواردات گوشت از خارج از کشور قطع شود.

‌ضرر و زیان احتمالی ناشی از اجرای این قانون در سال جاری از محل صرفه‌جویی ارزی(‌معادل ریالی آن به قیمت رقابتی) و در سالهای بعد از محل‌افزایش قیمت علوفهوارداتی تأمین شود.

‌تبصره 3 - این قانون از تاریخ تصویب لازم‌الاجرا است.

‌قانون فوق مشتمل بر ماده واحده و سه تبصره در جلسه علنی روز یکشنبه مورخ سیزدهم

آبان ماه یک هزار و سیصد و شصت و نه مجلس شورای‌اسلامی تصویب و در تاریخ 1369.8.24

به تأیید شورای نگهبان رسیده است.

www.tolideiran.ir/?q=node/1862

يکشنبه بیست و سوم 7 1391 8:57 بعد از ظهر
X