معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 405754
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
 
بازار با كمبود روغن نباتي روبه‌رو نيست
نوسانات ارزي قيمت روغن نباتي را 19 درصد افزايش داد
مردم براي تأمين روغن نباتي در آينده نگران نباشند
توليد ايراني: رئيس انجمن صنفي روغن نباتي كشور با بيان اينكه نوسان‌هاي ارزي موجب افزايش 19 درصدي قيمت روغن نباتي شده است، گفت: هم‌اكنون حدود 500 هزار تن روغن خام در مبادي واردات كالا، براي ورود به كشور آماده است، از اين رو مردم عزيز براي تأمين اين كالا نگران نباشند.

"ابوالحسن خليلي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني، درباره نوسان‌هاي نرخ ارز و نگراني مردم از  اختلال در عرضه مواد خوراكي و افزايش قيمت آن گفت: نوسان‌هاي پيش آمده در بازار ارز، نگراني‌هايي را براي مردم ايجاد كرده، اما دولت تمهيدهايي را براي كنترل اين وضعيت پيش‌بيني كرده است، بنابراين دليلي بر نگراني مردم نيست.

رئيس انجمن صنفي صنايع روغن نباتي با تأكيد بر اينكه هم‌اكنون بازار با كمبود روغن نباتي روبه‌رو نيست، افزود: هم‌اكنون حدود 500 هزار تن روغن خام در مبادي ورودي كالا به كشور وجود دارد كه در حال توزيع در داخل كشور است.


 
بازار با کمبود روغن نباتی روبه‌رو نیست
نوسانات ارزی قیمت روغن نباتی را 19 درصد افزایش داد
مردم برای تأمین روغن نباتی در آینده نگران نباشند
تولید ایرانی: رئیس انجمن صنفی روغن نباتی کشور با بیان اینکه نوسان‌های ارزی موجب افزایش 19 درصدی قیمت روغن نباتی شده است، گفت: هم‌اکنون حدود 500 هزار تن روغن خام در مبادی واردات کالا، برای ورود به کشور آماده است، از این رو مردم عزیز برای تأمین این کالا نگران نباشند.

"ابوالحسن خلیلی" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی تولید ایرانی، درباره نوسان‌های نرخ ارز و نگرانی مردم از  اختلال در عرضه مواد خوراکی و افزایش قیمت آن گفت: نوسان‌های پیش آمده در بازار ارز، نگرانی‌هایی را برای مردم ایجاد کرده، اما دولت تمهیدهایی را برای کنترل این وضعیت پیش‌بینی کرده است، بنابراین دلیلی بر نگرانی مردم نیست.

رئیس انجمن صنفی صنایع روغن نباتی با تأکید بر اینکه هم‌اکنون بازار با کمبود روغن نباتی روبه‌رو نیست، افزود: هم‌اکنون حدود 500 هزار تن روغن خام در مبادی ورودی کالا به کشور وجود دارد که در حال توزیع در داخل کشور است.

وی تصریج کرد: هم‌اکنون ماهانه حدود 120 هزار تن روغن نباتی در کارخانه‌های روغن ایران تولید، بسته‌بندی و به بازار عرضه می‌شود.

خلیلی با بیان اینکه افزایش قیمت روغن نباتی به‌علت نوسان‌های نرخ ارز است، توضیح داد: به علت عدم تخصیص ارز مرجع به بخش بسته‌بندی در سه ماه گذشته، مواد بسته‌بندی روغن از جمله ورقه حلبی، بطری پلاستیکی و مواد افزودنی‌ دیگر از ارز پایاپای خریداری شده که این امر  بهای روغن نباتی را حدود 19 درصد افزایش داده است.

به گفته وی، خرید و واردات روغن خام با ارز مرجع در حال انجام است و به افزایش قیمت روغن ارتباطی ندارد، اگر در آینده اتفاق خاصی برای نرخ ارز نیفتد، این قیمت ثابت می‌ماند.

رئیس انجمن صنفی روغن نباتی، تولید روغن نباتی در کارخانه‌های ایرانی را یک فرآیند مداوم خواند و یادآور شد: کارخانه‌ها محصولاتشان را همچنان تولید و به بازار عرضه می‌کنند، اما اینکه ممکن است در سطح بازار فروشندگان تحت تأثیر اختلالات ارزی اخیر محصولات خود را به خریداران عرضه نکنند، یک امر طبیعی است.

به گزارش تولید ایرانی، با تشدید نوسان‌های نرخ ارز در ماه‌‌های اخیر، مردم برای تأمین آذوقه و مایحتاج خوراکی خود در آینده، دچار نگرانی‌هایی شده‌اند که این امر آنان را روانه بازار‌های عمده فروشی مواد خوراکی کرده است تا برخی محصولات همچون برنج، روغن نباتی، قند و شکر را  خریداری و برای آینده نامعلوم ذخیره‌سازی کنند؛ هجوم مردم به بازار برای انبار کردن آذوقه و مایحتاج ضروری، یکی دیگر از عواملی است که در کنار نوسان نرخ ارز و احتکار به  آشفتگی بازار دامن زده است.

www.tolideiran.ir/?q=node/1884

شنبه بیست و نهم 7 1391 5:30 بعد از ظهر
X