معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 412491
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
 
ثبت جهاني يك اختراع پژوهشگاه صنعت ايران / ژل پليمري مقاوم در برابر آبهاي شور ساخته شد
توليد ايراني: با ثبت بين المللي فناوري ژل پليمر مقاوم به آبهاي شور كه در كاهش توليد آب مخازن نفتي موثر است، موفقيتي ديگر در كارنامه پژوهشگاه صنعت نفت رقم خورد.
 به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني به نقل از روابط عمومي شركت ملي نفت ايران، فناوري ژل پليمر مقاوم به آبهاي شور توسط دكتر جمال اعلايي؛ محقق پژوهشكده علوم و فناوري پليمر اختراع شد و اين اختراع در سطح بين المللي به ثبت رسيد.

 
ثبت جهانی یک اختراع پژوهشگاه صنعت ایران / ژل پلیمری مقاوم در برابر آبهای شور ساخته شد
تولید ایرانی: با ثبت بین المللی فناوری ژل پلیمر مقاوم به آبهای شور که در کاهش تولید آب مخازن نفتی موثر است، موفقیتی دیگر در کارنامه پژوهشگاه صنعت نفت رقم خورد.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی تولید ایرانی به نقل از روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران، فناوری ژل پلیمر مقاوم به آبهای شور توسط دکتر جمال اعلایی؛ محقق پژوهشکده علوم و فناوری پلیمر اختراع شد و این اختراع در سطح بین المللی به ثبت رسید.
تولید سیال ناخواسته آب در فرآیند تولید و نفت و گاز با استفاده از ژل پلیمیری مقاوم در برابر آبهای شور، با کمترین هزینه به حداقل می رسد.
بر اساس این گزارش، پیش از این کنترل آب اضافی در چاههای نفتی/گازی مشکلاتی را برای مهندسان تولید نفت و گاز ایجاد می کرد که با این اختراع  کنترل آب اضافی در چاههای نفتی/گازی به بهترین نحو میسر می شود.
این گزارش حاکیست، هزینه  ژل های پلیمری این اختراع برای تزریق درچاه های نفتی بسیار کمتر ازژل های معمولی بوده و این موضوع اهمیت زیادی برای شرکت های نفتی فعال در این زمینه دارد.
این اختراع با حمایت مالی پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران و با همکاری دانشگاه تربیت مدرس در پژوهشکده علوم و فناوری پلیمر پژوهشگاه صنعت نفت انجام شده است.

پایان پیام/

www.tolideiran.ir/?q=node/1919

سه شنبه نهم 8 1391 4:28 بعد از ظهر
X