معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 406451
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273

 

فرهنگ نامناسب مصرف داخلي، كالاي خارجي، قاچاق و توليد نامرغوب" از عوامل عدم تحقق شعار توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني است.


سال 91 حمایت از تولید داخلی و سرمایه ملی :

حالا بحث سر آن رسیده که کمی هم از خودمان تعریف کنیم که حق والانصاف در بیشترین موارد ستودنی هستیم به  کالای ایرانی.

همیشه وقتی به گذشته پدرانمان که فکر می کنیم یا برایمان تعریف کرده اند؛ وقتی حرف از اجناس ایرانی و مصرف آن می رسید تنها به این می رسیدیم که عجب؛ جنس‌های ایرانی هم به اندازه خود حرف‌ها برای گفتن دارند . وقتی هنوز آثار اجناس آن دوره بدون تغییر در جهزیه مادرانمان یافت می‌شود هر روز خاطراتی را برایم رقم می زند.

اما اکنون باید از کالاهایی حمایت کنیم که در تولیدشان خودکفا شده‌ایم و حتی قدرت آن را داریم که آن را صادر، و به دیگر کشورها بفرستیم.

 چشیدن از یک دانه برنج ایرانی و حتی مصرف چرم‌های ایرانی که در نوع خود نظیر ندارند کالاهایی که مشابه جنس چینی آن در بازار به وفور عرضه شده ولی کیفیت جنس ایرانی را ندارند، فقط برای جلب مشتری قیمت‌های ارزان دارند و مصرف کننده تنها فریب ظاهر آن و قیمتش را می خورد. ولی بعد از چند ماه میهمان سطل آشغال خانه‌هایمان می‌شود. البته قبل از آنکه بحث را در مورد حفظ سرمایه ملی بیشتر باز کنیم باید اول از مضرات این اجناس چینی گفت.

اجناس چینی در برابر اجناس ایرانی و ملی از کیفیت کمتری برخوردارند به گونه ای که اگر خوب دقت کنید می‌بینید که چند ماه نگذشته  این کالا کارایی خود را از دست داده و تنها حکم یک کالای یک‌بار مصرف را به خود گرفته و آثار آن به خوبی دیده می شود.

اما اجناس ایرانی که دست رنج تولید کننده‌های داخلی است چون چرم، کفش، پوشاک ایرانی، فرش، لوازم برقی، ابزار آلات و غیره ...... ماندگاری بیشتر و چه بسا بنا به ذائقه تنوع‌طلبی انسان که همه روزه به دنبال مدل‌های جدیدی برای زندگی آرامش بخش است خسته کننده به نظر می رسد و (سرانجام این اجناس  مهمان سمساری‌ها می شوند، چون به این راحتی خراب شدنی نیستند)، مصرف کننده به دنبال نوع دیگری از آن می رود .

قاچاق:

قاچاق از جمله آفاتی است که گریبان‌گیر تولید کنندگان داخلی است و چه بسا متاسفانه شغل مرسوم برخی از لنج‌داران بوشهری و بندر نشینان جنوب ایران است و از این راه امرار معاش می کنند. لوازمات بهداشتی که جان خیلی‌ها را به خطر می اندازد و دیگر کالاها که در بازارهای شهر به وفور یافت می شود و این تأسفی است که ما باید برای خودمان بخوریم چون از یک ناخنگیر ساده زندگیمان شده مدل چینی تا کالاهای دیگرمان که همه و همه از این طریق وارد ایران می شوند.

پس راه  مقابله با آن را ابتدا در فرهنگ‌سازی استفاده کالاهای داخلی باید دانست. اما وقتی ما ایرانی ‌ها همیشه از چیزی استفاده کنیم که خودمان تولید می‌کنیم و کمتر از جنس‌های چینی و آلمانی و فرانسوی استفاده کنیم مطمئنا وضع اقتصاد داخلی از این همه تورم به تنگ نمی‌آید و مصرف کننده هر روز به فردای اقتصادی خود نگران نمی شود.

مثال این حرف این است که در خیابان آشغال بریزی و بعد تعریف از خیابان‌های اروپا را کنیم. ما تا خودمان نخواهیم یک حامی برای مصرف کننده باشیم نخواهیم توانست حتی در فرهنگ استفاده از این کالاها هم خودکفا شویم، پس بهتر است کمی هم به ایرانی بودنمان فکر کنیم.

basirat-bushehr.blogfa.com/post-419.aspx

چهارشنبه چهارم 5 1391 10:35 بعد از ظهر
X