معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 405714
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
توكلي در نطق ميان‌دستور؛
قدرت خريد مردم به‌علت اجراي ناشيانه هدفمندي يارانه‌ها آسيب ديده است
توليد ايراني: عضو كميسيون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم با بيان اينكه دوره بحران ارزي در طول يك‌سال گذشته موجب بي‌اعتمادي به مسئولان پولي و اقتصادي كشور شده است، گفت: قدرت خريد مردم به‌علت اثرهاي هدفمند كردن ناشيانه و خارج از قانون يارانه‌ها آسيب ديده است.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني، احمد توكلي در نشست علني امروز (يكشنبه ۲۱ آبان) در مجلس شوراي اسلامي در نطق ميان‌دستور خود با بيان اينكه دوره بحران ارزي موجب نصف شدن ارزش پول ملي در برابر ارز خارجي در طول يك‌سال گذشته شده است، گفت: اين امر همچنين موجب افزايش پرنوسان مداوم و بي‌اعتمادي به مسئولان پولي و اقتصادي شده است.


 
توکلی در نطق میان‌دستور؛
قدرت خرید مردم به‌علت اجرای ناشیانه هدفمندی یارانه‌ها آسیب دیده است
تولید ایرانی: عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم با بیان اینکه دوره بحران ارزی در طول یک‌سال گذشته موجب بی‌اعتمادی به مسئولان پولی و اقتصادی کشور شده است، گفت: قدرت خرید مردم به‌علت اثرهای هدفمند کردن ناشیانه و خارج از قانون یارانه‌ها آسیب دیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی تولید ایرانی، احمد توکلی در نشست علنی امروز (یکشنبه ۲۱ آبان) در مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود با بیان اینکه دوره بحران ارزی موجب نصف شدن ارزش پول ملی در برابر ارز خارجی در طول یک‌سال گذشته شده است، گفت: این امر همچنین موجب افزایش پرنوسان مداوم و بی‌اعتمادی به مسئولان پولی و اقتصادی شده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، ریسک و بی‌اطمینانی حاصل از طولانی شدن این روند را موجب آسیب‌رساندن به وضعیت تولید خواند و افزود: این امر از سرمایه‌گذاری‌ها جلوگیری کرده و به قدرت خرید مردم به دلیل آثار هدفمند کردن ناشیانه و خارج از قانون یارانه‌ها آسیب وارد کرده است.

وی، همچنین درباره افزایش اخراج‌ها حاصل از رکود کنونی و طلبکار بودن کارگران از بنگاه‌های تولیدی، حقوق معوقه، اضافه‌کاری کارگاه‌های فنی و تولیدی توضیح داد: کاهش بودجه عمرانی در پنج ماه نخست امسال به ۱۶.۲ درصد رسیده و قدرت خرید اسمی مزد حقوق‌بگیران کاهش یافته و این امر تورم را به شدت افزایش داده است.

توکلی در بیان راه‌حل‌های برون‌رفت از بحران اقتصادی کنونی، درباره سیاست تثبیت اقتصادی دولت تصریح کرد: این سیاست، سیاست خوبی است که باید اصلاحاتی در آن صورت بگیرد و ۲ نرخی بودن ارز که موجب ایجاد فضای رانتی شده است، باید برطرف شود، زیرا عذر اینکه می‌خواهیم قیمت کالاها را پایین نگه داریم، عذر پذیرفته‌ای نیست، زیرا اگر ارز ارزان داده شود، باید تا نقطه مرزی کالاها کنترل شود، زیرا جنس ارزان به دست مردم نمی‌رسد.

وی افزود: در این شرایط درآمد اسمی مردم کاهش پیدا می‌کند و قیمت‌ کالاها افزایش می‌یابد و بر این اساس وظیفه داریم حداقل یک سبد مصرفی برای همه مردم تضمین کنیم که این بحث به خوبی قابل اجراست و اجازه ممنوعیت صادرات را نمی‌دهد.

این نماینده مردم در مجلس نهم یادآور شد: همچنین سیاست بازاری و توزیعی باید تابع سیاست‌های ارزی شود و از سیاست‌های اقتصادی مالی مانند افزایش یارانه نقدی و همچنین سیاست‌های اقتصادی پولی مثل اعتبار مسکن مهر به شدت احتراز شود که اگر این راه‌حل‌ها عملی شود به خوبی می‌توانیم این مسیر را طی کنیم.

www.tolideiran.ir/?q=node/1986

 

دوشنبه بیست و دوم 8 1391 11:12 بعد از ظهر
X