معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 405682
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273

توليدنيوز:مدير عامل شركت خودروسازي سايپا گفت كه كيفيت خودروي پرايد مانند هندوانه سر بسته است كه نشان دهنده عدم رعايت مسائل كيفي در خط توليد اين محصول مي باشد.

سعيد مدني افزود: اين امر نشان دهنده نبود كنترل كافي بر فرآيند توليد و كيفيت اين خودرو است.
وي با ذكر خاطره اي اظهار داشت: در دهه 70 نيز كه كيفيت پرايد در سطح بسياري بالايي قرار داشت، مي شد صداي تمام بخش هاي آن را از دو كيلومتري شنيد.
مدني با اشاره به اين كه، در هيچ جاي دنيا خودروها تا اين اندازه در انتهاي خط كنترل نمي شوند، گفت: رعايت مسائل كيفي بايد در دستور كار كارگران و سرپرستان هر بخش قرار گيرد تا ايرادات در خود خط توليد برطرف شود.
وي با بيان اين كه، بسياري از مشكلات كيفي خودروها ناشي از عملكرد كارگران خط توليد است يادآور شد: 50 تا 60 درصد مشكلات خودروهاي توليدي در ايران مربوط به خودروسازي ها و ما بقي مربوط به قطعه سازان است.
مدير عامل شركت سايپا افزود: از سال 75 به بعد بومي سازي پرايد در دستور كار قرار گرفت، اما روند انجام كار بسيار كند انجام شد.
وي عنوان كرد: در دهه 80 نيز با افزايش توليد خودرو پرايد برنامه ريزي كيفي براي ارتقاي كيفيت اين محصول انجام شد.


تولیدنیوز:مدیر عامل شرکت خودروسازی سایپا گفت که کیفیت خودروی پراید مانند هندوانه سر بسته است که نشان دهنده عدم رعایت مسائل کیفی در خط تولید این محصول می باشد.

سعید مدنی افزود: این امر نشان دهنده نبود کنترل کافی بر فرآیند تولید و کیفیت این خودرو است.
وی با ذکر خاطره ای اظهار داشت: در دهه 70 نیز که کیفیت پراید در سطح بسیاری بالایی قرار داشت، می شد صدای تمام بخش های آن را از دو کیلومتری شنید.
مدنی با اشاره به این که، در هیچ جای دنیا خودروها تا این اندازه در انتهای خط کنترل نمی شوند، گفت: رعایت مسائل کیفی باید در دستور کار کارگران و سرپرستان هر بخش قرار گیرد تا ایرادات در خود خط تولید برطرف شود.
وی با بیان این که، بسیاری از مشکلات کیفی خودروها ناشی از عملکرد کارگران خط تولید است یادآور شد: 50 تا 60 درصد مشکلات خودروهای تولیدی در ایران مربوط به خودروسازی ها و ما بقی مربوط به قطعه سازان است.
مدیر عامل شرکت سایپا افزود: از سال 75 به بعد بومی سازی پراید در دستور کار قرار گرفت، اما روند انجام کار بسیار کند انجام شد.
وی عنوان کرد: در دهه 80 نیز با افزایش تولید خودرو پراید برنامه ریزی کیفی برای ارتقای کیفیت این محصول انجام شد.
وی تاکید کرد: امروز تولیدات شرکت سایپا در جایگاهی قابل قبولی قرار دارد، چرا که تقاضاهایی که از کشورهای همسایه دریافت می کنیم، نشان دهنده رشد کیفیت محصولات این شرکت است.
مدنی با بیان این که، قیمت هر محصول باید با کیفیت آن تناسب داشته باشد، اظهار داشت: با رعایت کیفیت امکان برندسازی در صنعت خودرو ایران وجود دارد.
وی با اشاره به این که، امروز خودرو با ارز ارزان تولید می شود و واردات قطعات نیز صورت نمی گیرد، گفت: بنا بر این قطعه سازان نمی توانند بهانه ورود و وجود قطعات چینی را برای بی کیفیت بودن قطعات مطرح کنند، چرا که این امر باید به بهبود کیفیت تولیدات منجر شود.
مدنی با بیان این که، نوسانات نرخ ارز و واقعی شدن قیمت آن فرصت مناسبی را برای رشد صادرات بوجود آورده است تاکید کرد: در حال حاضر تقاضا برای محصولات ما با افزایش مواجه شده است که باید این امر را برای توسعه صادرات مورد بهره برداری قرار داد.
وی اضافه کرد: پیش از این بدلیل آن که، محصولات شرکت سایپا گران بدست مصرف کننده می رسید، صادرات به صرفه نبود، اما امروز نرخ محصولات ما معقول شده است و باید با اعمال تغییراتی بر روی پلت فرم های فعلی به سمت تولید محصولات جدید حرکت کنیم.
مدنی با اشاره به شرایط ایران در منطقه تصریح کرد: کشورهای همسایه توان رسیدن به صنعت خودرو ایران را ندارند و این موضوع گویای این امر است که ما رقیب چندانی در این بخش نداریم.
وی گفت: باید به سمتی حرکت کنیم تا بتوانیم ارز مورد نیاز صنعت خودرو را از صادرات محصولات تهیه کنیم و در حالی است که دو شرکت بزرگ خودروسازی ایران خودرو و سایپا می توانند با صادرات 25 درصد محصولات خود، بیش از سه میلیارد دلار ارزآوری برای کشور داشته باشند.
 
 

تاریخ نوشتار :

1391/8/20

 

جمعه بیست و ششم 8 1391 11:33 بعد از ظهر
X