معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 406507
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273

جعفري خبر داد: تدوين شيوه نامه دريافت مجوز سرمايه گذاري در صنعت سيمان و فولاد معاون امور معادن و صنايع معدني از تدوين شيوه نامه دريافت مجوز سرمايه گذاري در صنعت سيمان و فولاد براي اولين بار خبر داد.

وجيه الله جعفري» در گفت و گو با شبكه اطلاع رساني توليد و تجارت ايران «شاتا» افزود: اين شيوه نامه ها براي تحقق اهداف توليدي و صادراتي اين بخش تدوين شده و براي ابلاغ به معاونت برنامه‌ريزي وزارتخانه ارسال شده است.
وي با اشاره به وضعيت موجود در صنعت فولاد كشور، گفت: با بررسي هايي كه داشتيم مشخص شد در حال حاضر بيش از 100ميليون تن مجوز براي سرمايه گذاري در صنعت فولاد صادر شده است. اين در حالي است كه براساس سند چشم انداز ظرفيت توليد فولاد در كشور ما قرار است به 55 ميليون تن برسد. از همين رو در ستاد فولاد تصميم گرفتيم مجوزهايي كه از برنامه خود خيلي عقب هستند يا پيشرفت فيزيكي شان از يك حد مشخصي پايين تر است،‌ باطل شود.
رييس ستاد فولاد كشور ادامه داد: علاوه بر اين به آن دسته از سرمايه گذاراني كه از برنامه راه‌اندازي عقب هستند اما پيشرفت قابل قبولي داشته‌اند، مهلت دوباره خواهيم داد تا نبست به تكميل طرح خود اقدام كنند. همچنين سرمايه گذاراني كه طبق برنامه پيش رفته و پيشرفت فيزيكي قابل ملاحظه‌اي داشته باشند، مورد حمايت قرار خواهند گرفت.


این مقام مسوول با بیان اینکه دولت هیچ گاه جلوی سرمایه گذاری در بخش صنعت را نخواهد گرفت،‌ تاکید کرد: براساس شیوه نامه جدید دریافت مجوز سرمایه گذاری در صنعت فولاد، مجوزها به دو دسته «الف» و «ب» تقسیم بندی می شوند. مجوزهای «الف» به آن دسته مجوزهایی گفته می شود که مورد حمایت دولت قرار می گیرند و مجوزهای «ب» به آن دسته مجوزهایی گفته می شود که سرمایه گذار براساس برنامه ریزی های شخصی تمایل به سرمایه گذاری دارد و مورد حمایت دولت قرار نمی گیرد.
جعفری در ادامه به سرمایه گذاران بخش خصوصی توصیه کرد: سرمایه گذارانی که علاقه مند به فعالیت در صنعت فولاد هستند، مطالعات خود را بهتر انجام بدهند و بر اساس پارامترهای واقعی نهاده های تولید و هزینه های انرژی و ... اقدام به سرمایه گذاری کنند.
وی ادامه داد: با بهره برداری از حداقل دو طرح فولادی از سوی بخش خصوصی،‌ در سال جاری حداقل یک و نیم میلیون تن به تولید فولاد کشور افزوده شود.
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنانش در خصوص شیوه نامه صنعت سیمان نیز اظهار داشت: این شیوه نامه با هدف شفاف سازی چگونگی صدور مجوزهای جدید در صنعت سیمان و رسیدگی به تقاضاهای جدید سرمایه گذاری در این بخش شکل گرفته است.
به گفته رییس ستاد سیمان کشور، یکی دیگر از اهداف تدوین شیوه نامه دریافت مجوز صنعت سیمان، پاسخ به درخواست واحدهای فعال برای توسعه و ایجاد ظرفیت‌های جدید در استان‌ها با توجه اهمیت تنظیم بازار و نحوه توزیع سیمان در بازارهای داخلی و خارجی بوده است.
وی تاکید کرد: بدون تردید با ابلاغ این شیوه‌نامه مسیر دستیابی به هدف تولید 115میلیون تنی و صادرات بیش از 40 میلیون تنی سیمان بیش از پیش هموار خواهد شد.
 

 

  منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت - 
پنج شنبه پنجم 5 1391 3:8 بعد از ظهر
X