معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 406413
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273

تغيير تكنيك استخراج مواد معدني مدير عامل شركت ملي صنايع مس ايران از تغيير تكنيك استخراج مواد معدني متناسب با افزايش توليد خبر داد و افزود: به همين دليل خريد ماشين آلات جديد و نوسازي ناوگان حمل و نقل در دستور كار قرار دارد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت صنعت،معدن و تجارت به نقل از شركت ملي صنايع مس ايران، 'اردشير سعد محمدي' گفت: با توجه به قيمت مس و جايگاه آن در صادرات غيرنفتي، بايد فعاليت هاي بيشتري در اين حوزه صورت گيرد و از نيروهاي متخصص و همكاري دانشگاه ها بيشتر استفاده شود،‌ چرا كه صنعت مس مي‌تواند نقش تاثيرگذاري در ارتقاي توليد ملي كشور ايفا كند.
وي افزود: با توجه به برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده در راستاي ارتقاي سهم صنعت مس در توليد ملي، در آينده نزديك ساختارهاي اين بخش با تغييراتي همراه خواهد بود.
سعد محمدي با اشاره به اين كه،‌ پيش بيني هايي نيز براي افزايش بهره وري صورت گرفته است گفت: نوع نگاه مديريتي در اين زمينه تغيير خواهد كرد تا با بهره گيري از دانش روز دنيا و كنترل عمليات، ميزان بهره وري افزايش يابد.
وي افزود: از طرفي استفاده از نرم افزارهاي نيروي انساني و مالي، تعيين سيستم هاي جديد كنترل، مستقل شدن مجتمع ها از نظر مالي و رقابت بين آنها در بهبود شرايط توليد نقش موثري خواهد داشت.


سعد محمدی از تغییر تکنیک استخراج مواد معدنی متناسب با افزایش تولید خبر داد و افزود: به همین دلیل خریداری ماشین آلات جدید و نوسازی ناوگان حمل و نقل در دستور کار قرار دارد.
وی با اشاره به این که، مجموع این عوامل در کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری موثر واقع خواهد شد گفت: البته باید هزینه های هر سال را متناسب با شرایط موجود مقایسه کرد، چرا که هر ساله افزایش هزینه هایی ایجاد می شود.
وی افزود: در چنین شرایطی باید میزان مصارف را کاهش داد و به عنوان نمونه در مقوله انرژی باید میزان مصرف را در مقایسه با شرایط فعلی خود و جهان کاهش دهیم.
مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران تصریح کرد: مجموع این برنامه ها به ما کمک خواهد کرد که نقش مس در تولید ناخالص ملی به بیش از 8/1 درصد برسد، البته این عدد با شرایط فعلی مقایسه می شود.
وی گفت: به عبارت دیگر مبنای ما این است که اگر سایر شرایط هم رشد پیدا کند، در برنامه بلند مدت به این استراتژی شکل فنی تر و گسترده تری ببخشیم تا بتوانیم با توانایی هایی که در کشور وجود دارد، نقش صنایع مس را در تولید ملی ارتقا دهیم.

 

  منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت - 
پنج شنبه پنجم 5 1391 3:10 بعد از ظهر
X